|
|
 |
Octi19
2012-11-05 08:09:00
|
19398
|
Minden cica egy különálló jellem, általánosságban azt szokták mondani, hogy a kandúrok visszahúzódóbbak, a lánycicák barátságosabbak. Nálunk ez így is volt. Amíg Frici megvolt, addig is ő volt az önfejűbb, nem lehetett simogatni csak ha akarta, egy fésülés maga volt a pokol, Lizi sokkal bújósabb, főleg este és reggel. A fajtára egyébként is jellemző egyféle arisztokratikus visszahúzódás és felsőbbrendűség. Nálunk Frici sokkal elevenebb volt, mint Lizi. Tőle nem lehetett kint hagyni semmit a konyhában, és az is sokszor előfordult, hogy nyáron a szúnyogháló tetejéig kergetett egy pillét. Lizi sokkal "jobb" cica, tőle akár fedetlenül is kint maradhat az étel, nem nagyon érdekli.
Szerintem se ragaszkodj semmilyen koncepcióhoz, menj el és nézd meg az almot, aztán vagy lesz varázslat, vagy nem. Ne feledd, hogy jobb esetben egy negyed századra választasz társat. |
|
 |
ancus75
2012-11-05 07:38:16
|
19397
|
Szia Tina!
A páromnak lány cicája volt 20 éve,a brithez hasonló kék.Ezért kék lány cicát szeretett volna ő is.Sokan mondták,h ne ragaszkodjunk hozzá mert nem ez a fontos.Igazuk lett.A bébim ezüst fekete pettyes kandúr:-)))Kíváncsiságból mentünk el megnézni,h milyen egy ilyen színü cica élőben.Nem akartuk elhozni,de egyből beleszerettünk.Bújós-e?:-)))Olyan mint egy ragtapasz.Mindig ott van ahol mi.Ha magamra kötném egy bébihordóban,egyész nap simán elviselné:-)))Ha leülök bemászik az ölembe,dob egy hátast és már berreg is.Úgy alszunk,h hozzám bújik vagy ráfekszik a lábamra:-))) |
|
A hozzászólás:
 |
szfváriTina
2012-11-04 19:34:45
|
19396
|
Sziasztok!Én nem vagyok teljesen új brit cicásdiban, mert volt egy kis black smooke brit cicám.Sajnos múlt idő, mert 8 hónapos korára elveszítettem. Szinte magát az életet vitte magával kis otthonunkból, akora űrt hagyott maga után. A lényeg, hogy hatalmas boldogság volt az életünkben ő, vele lett kerek a világom. Ennek köszönhetően mindenképp akarok egy gyönyörűséget újra. Találtam is pár igazi tenyésztőt, de jól akarok választani.Ebben kérnék segítséget tőletek.
Hallottatok már a Diamond Shine kennelről?Székesfehérváron van.
http://diamondcats.hu/index.php?menu=40&title=C_alom
Én szintén itt élek- igy a közelség mindenképp előny, már csak ismerkedés szempontjából is.
Krém vagy vörös cicust szeretnék. náluk most született krém kisfiú.
Korábban kislányt akartam, és Myra is az volt.
Mára azonban elbizonytalanodtam mert sokan azt mondták a fiúk bujósabbak.
Ebben is segítséget, véleményt kérnék.Nőstény/kandúr legyen?
Myra nagyon jó kislány volt,sosem csinált rosszat.
Se meglepik, sem függöny szaggatás, sem zavaró hangok. :-)
Most még mindenkit hozzá hasonlítanék, igy most még csak keresek...tavasszal, februártól szeretnék újra az otthonunkba fogadni egy kis angolt. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|