|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
ph5.5
2012-11-02 19:25:34
|
8339
|
NX2-t nem telepítettem vissza, mert az LR 4.1 jól sikerült, és hozza azt ami válogatásnál, alapfeldolgozásnál elegendő.
14 bites NEF fájlokat használunk kizárólag, ezek 25-26 Mb/db méretűek. EGy LR katalógus mondjuk 2000-3000 képből áll. Ezt lazán kezeli. Ebből mondjuk egy végleges anyag legyen 6-700 kép ( ez közel 20 Gb) exportálása 100%-os fájlméret esetén mondjuk 20- 30 perc. Nem tudom pontosan mennyi, mert nagyon gyors. Egyszer figyeltem... de akkor volt olyan hogy 1 kép 1 sec alatt megvolt. Közben persze mehet a zenehallgatás, fórumozás.
D600-800 esetén nem tudom mi lenne a helyzet. |
|
Előzmény:
 |
DimensionSeven
2012-11-02 19:01:08
|
8338
|
És ezzel az említett setuppal Capture NX 2.2 és 24/36 MP-es 14 bites NEF képek is pörögnek rendesen, 'realtime'-ban vagy batch-olva? Mert akkor future-proof a rendszer, ha egy D600/D800 is kiszolgálható vele. PC-t nem frissítek gyakran, de már annyira undorodom az utómunkától a tetű sebesség miatt hogy az fogalom. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|