|
|
|
|
 |
quint
2012-11-02 22:19:26
|
778
|
Tényleg jól néz ki, hangulatos :)
Na, de nézzük meg hatékonyság szempontjából. A középső képen egy ~3x3 méteres helyiség lehet. A mennyezetben van 18 db ~3 wattos ledes pilács + a függeszték például 60 watt halogénnel, hogy ne csak hangulat, hanem világítás is legyen :) Ha mindent kidobunk, és csak a ledek teljesítményfelvételének megfelelő 3 db 18 wattos T8-at rakunk be, akkor fele energiafogyasztással és töredék befektetéssel sokkal jobb megvilágítást kaphatunk. Hangsúlyozom, most az esztétikát, az élményt stb. nem vettem figyelembe. |
|
 |
lgnis
2012-11-02 20:36:22
|
775
|
Nem szívesen terveznék lakást LED-re alapozva... még szívességből se. Hiányoznak a technikai feltételek, egyszerűen nem tudnám tisztességgel azt mondani, hogy jó is lesz. Ami LED-ből komolyan vehető, fényt is ad, és színhű is, azt pedig nem fizeti ki ember, nemhogy itt, Manhattanben se. Sokkal inkább érdemes összerakni akkor egy rendszert mini fémhalogénekből. |
|
A hozzászólás:
 |
M3 HellRot
2012-11-02 19:20:06
|
773
|
Ha eleve LED-del tervezel, akkor szerintem(is) jó alternatíva. A színhőmérsékletek más más hangulathoz jók, eddig nagyon elégedett vagyok.
Pár kép, ahol nappali fény is van a háttérben (ma délelőtt):
  
|
|
Előzmény:
 |
quint
2012-11-01 18:55:07
|
768
|
Nem egyszerű a helyzet a mai ledekkel. Viszonylag jó helyi világítást lehet belőlük csinálni, de egy helyiség általános világítását csak úgy, ha mindent előlről kezdesz. Pillanatnyilag tényleg jobban jársz, ha a különféle kompakt fénycsöves fényforrások közül választasz. Az élettartam meg nagyrészt szerencse dolga. Volt olyan 2600 Ft-os 20 W-os márkás cucc, ami 4-5 hónap alatt halt meg (napi 4-5 bekapcsolás mellett), de van pár olyan gagyinak várt spirál, ami például napi 8-10 órát megy immár 6 éve. Összesen 14 ledesem van, ezek közül már kettőt kellett cserélni (talán 1-2 ezer óra után). Baromi rosszak a tapasztalataim az R50-es halogénekkel (két márkással is), a hagyományos izzók sokszor többet bírtak ki, mint ezek, ráadásul töredék áron. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|