Keresés

Részletes keresés

Octi19 Creative Commons License 2012-11-02 22:44:52 19389

Egyébként, hogy a hirdetésről is mondjak valamit: Így első olvasásra ez egy amatőr "tenyésztő". Az szimpatikus, hogy kiköti a törzskönyvet, de.... szerintem macskamániás törzskönyvet.

Csak hogy egy igazi tenyésztőt idézzek: "...a Macskamánia senkinek nem tagja, semminek nem rész és így nem is foglalkozik ilyesmivel. Van olyan egyesület,szervezet aki nem ismeri el és ezért az XSH bejegyzést teszi a törzskönyvbe..."

Amiről az idézetben szó van az pontosan az, hogy van a skót és van a brit mint fajta, a skót fajtánál előfordulhat egy porc degeneráció, amitől olyan cukin lóg a füle, az ilyen cicák a skót lógófülűek, akinek viszont nem lóg a füle azok a skót állófülűek, és nem britek...

De sajnos a macskamánia ezeket a cicákat britnek törzskönyvezi, pedig nem sok közük van a brit fajtához... teljesen más a felépítésük, nyurgábbak, nyúlánkabbak, nem nőnek akkorára és a fejük sem olyan jellegzetes. Ettől még persze egy tündéri cica fajta és a lógó fülükkel nagyon édesek tudnak lenni, de nem britek!

Sajnos sokan keverik a két fajtát, és hát megint csak az előbbi urat idézve: "a Macskamániánál egy talicskát is letörzskönyveznek csak nyávogjon..." és ezzel megint csak azt tudom csak erősíteni, hogy olyan helytől vegyél cicát ahol biztosan azt kapod a pénzedért amit vársz.

Még árban sem drágább egy ilyen cica, mert itt biztosan nem lesz váratlan állatorvosi költséged, csak a szín tiszta öröm.

Octi19 Creative Commons License 2012-11-02 22:25:15 19388

Szia!

 

Az első és legfontosabb tanácsom, hogy apróhirdetési oldalról NE vegyél cicát! Itt többnyire lelketlen szaporítók hirdetnek, vagy amatőrök...

 

Keress egy megbízható tenyésztőt, vedd fel vele a kapcsolatot és kérdezd meg, hogy mikor lesz legközelebb alom, amiből kiválaszthatod azt a cicát aki jó eséllyel 15-25 évig a társad lesz. Egy megbízható tenyésztő kiscicája is megbízható. Nincs rejtett betegsége stb... illetve pontos és szakszerű tanácsokkal fognak segíteni ha esetleg probléma adódik.

Viszont, egy amatőrtől, vagy egy szaporítótól beszerzett cica hordozhat olyan kockázatot ami a későbbiekben sok fájdalmat és kellemetlenséget okozhat neked és a cicádnak is.

 

Én, így elsőre ezeket a keneleket ajánlanám:

http://www.britcica.com/index.php

http://www.vonavalon.hu/

http://pearlfalcons.atw.hu/

 

Avalonéknál van egy kislány, igaz, hogy 5 hónapos, de hidd el, hogy ez nem sokat számít... illetve, a Pearl Falcons kenelben is van egy 4 hónapos kislány, aki szintén szemrevaló.

 

 

A hozzászólás:
Bandigolf Creative Commons License 2012-11-02 19:04:20 19387

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, tavaly eltávozott szeretett macskám 11 év után. Perzsa anyukától, ismeretlen apukától, de a lényeg, hogy a brit cicákra hasonlított a legjobban(ezért is ragaszkodnék én ehhez a fajtához).

 

Szóval párommal most szeretnénk egy új kis házi kedvencet(kislányt), de sajnos az interneten alig találni, vagy már szinte mind foglalt, vagy már 4-5 hónaposak. Abból a párból kinéztünk innen:  http://www.expressz.hu/allat_noveny/macska/hirdetes-33273246/ egy kis kedvencet, esetleg tudtok erről a tenyésztőről valamit? Vagy esetleg valahonnan máshonnan?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!