Keresés

Részletes keresés

lgnis Creative Commons License 2012-11-02 20:55:03 776

:-D

 

Vigyázat, ma már nem minden 900-as 5 sávos, ezt a szegmenst is elérte a gagyi.

A hozzászólás:
quint Creative Commons License 2012-11-02 13:36:03 772

Sajnos tényleg igaz, hogy T8-ban széles a választék 5-sávosból, T5-ből meg elég nehéz szerezni. T5-ben ára is van rendesen, bár összeshasonlítva csak annyi, mint normál boltban egy 3-4 wattos ledes prüntyőkének, aminek - kis túlzással - épp csak arra elég a fénye, hogy megtaláljuk a lámpát :D

Előzmény:
lgnis Creative Commons License 2012-11-02 12:15:25 770

"Jelenleg a T5 hatásfokban, színvisszaadásban, fényérzetben messze lever mindent."

 

Most is ott tart a helyzet T5/T8 csövek vonatkozásában, mint az 1990-es években. Például örülhet az ember, ha jó színvisszaadású csőből talál egyet-kettőt legalább Sylvaniaból. Új szerelésnél is, (hacsak nem sznob kicsit a felhasználó) T8-at szoktam ajánlani vagy tervezni, pedig sokkal könnyebb a vékony csövekkel bánni.

 

Úgy emlékszem, 5-6 éve keletkezett ez a topic, akkor azt írtam, hogy még mindig a T8 cső a jobb választás, és még így marad legalább 10 évig jó eséllyel, főleg lakásvilágításban. Most is ezt mondom, vagyis megtoldom az akkori jóslatot 5-6 évvel. Azzal együtt, hogy már látszik a T5 fejlődése választék terén, de éppen hogy ijesztően lassan.

 

 

 

A hatékonyságbeli előnyök persze a kis teljesítményű sorozatra (HE) érvényesek. Annyiban elősegíthetjük itt is a T5 elterjedését, hogy betesszük a jó (5-sávos vagy legalább javított 3-sávos) típusokat, beszerzési lehetőségeket.

ignis

"Jelenleg a T5 hatásfokban, színvisszaadásban, fényérzetben messze lever mindent."
Most is ott tart a helyzet T5/T8 csövek vonatkozásában, mint az 1990-es években. Például örülhet az ember, ha jó színvisszaadású csőből talál egyet-kettőt legalább Sylvaniaból. Új szerelésnél is, hacsak nem sznob kicsit a felhasználó, T8-at szoktam ajánlani vagy tervezni, pedig sokkal könnyebb a vékony csövekkel bánni.
Úgy emlékszem, 5-6 éve keletkezett ez a topic, akkor azt írtam, hogy még mindig a T8 cső a jobb választás, és még így marad legalább 10 évig jó eséllyel. Most is ezt mondom, vagyis megtoldom az akkori jóslatot 5-6 évvel. Azzal együtt, hogy már látszik a T5 fejlődése választék terén, de éppen hogy ijesztően lassan.
A hatékonyságbeli előnyök persze a kis teljesítményű sorozatra (HE) érvényesek. Annyiban elősegíthetjük itt is a T5 elterjedését, hogy betesszük a jó (5-sávos vagy legalább javított 3-sávos) típusokat, beszerzési lehetőségeket."Jelenleg a T5 hatásfokban, színvisszaadásban, fényérzetben messze lever mindent."

Most is ott tart a helyzet T5/T8 csövek vonatkozásában, mint az 1990-es években. Például örülhet az ember, ha jó színvisszaadású csőből talál egyet-kettőt legalább Sylvaniaból. Új szerelésnél is, hacsak nem sznob kicsit a felhasználó, T8-at szoktam ajánlani vagy tervezni, pedig sokkal könnyebb a vékony csövekkel bánni.

Úgy emlékszem, 5-6 éve keletkezett ez a topic, akkor azt írtam, hogy még mindig a T8 cső a jobb választás, és még így marad legalább 10 évig jó eséllyel. Most is ezt mondom, vagyis megtoldom az akkori jóslatot 5-6 évvel. Azzal együtt, hogy már látszik a T5 fejlődése választék terén, de éppen hogy ijesztően lassan.

A hatékonyságbeli előnyök persze a kis teljesítményű sorozatra (HE) érvényesek. Annyiban elősegíthetjük itt is a T5 elterjedését, hogy betesszük a jó (5-sávos vagy legalább javított 3-sávos) típusokat, beszerzési lehetőségeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!