|
|
|
|
 |
DJ Szegecs
2012-10-20 17:20:21
|
4188
|
Ne varázslóval töltsd át, hanem vagy a sima Windows Intézővel, vagy még jobb valamilyen Total Commander-féle ablakos filekezelővel.
Utómunka programod van hozzá? Mert a nyers raw file-ok önmagukban, feldolgozás nélkül nem jobbak a sima jpg-nél, sőt! időnként még rosszabbnak is tűnnek. A teljes folyamat akkor fejeződik be, amikor valamilyen raw konverter programmal "előhívod" a "digitális negatívot".
Ha van pénzed kereskedelmi programra, akkor az Adobe Lightroom 3 (nem 4!) programot ajánlom! Felismeri a gépet, korrigálja az objektív torzítását, és nagyon jó a zajszűrése is! Ha nem tudsz rá költeni, akkor vannak ingyenes, legális programok is.
A gyári CD-n lévő konvertert viszont el kell felejteni...
|
|
A hozzászólás:
 |
Yoshikuni
2012-10-20 16:17:12
|
4187
|
Sziasztok!
Kérdésem lenne,idáig jpg-ben használtam a gépem,de most meg próbáltam raw-ban is!
De így nem tudom áttölteni a számítógépemre,a raw fotókat kihagyja a képolvasó varázsló.
Mit tegyek? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|