Keresés

Részletes keresés

DJ Szegecs Creative Commons License 2012-10-20 17:20:21 4188

Ne varázslóval töltsd át, hanem vagy a sima Windows Intézővel, vagy még jobb valamilyen Total Commander-féle ablakos filekezelővel.

 

Utómunka programod van hozzá? Mert a nyers raw file-ok önmagukban, feldolgozás nélkül  nem jobbak a sima jpg-nél, sőt! időnként még rosszabbnak is tűnnek. A teljes folyamat akkor fejeződik be, amikor valamilyen raw konverter programmal "előhívod" a "digitális negatívot".

 

Ha van pénzed kereskedelmi programra, akkor az Adobe Lightroom 3 (nem 4!) programot ajánlom! Felismeri a gépet, korrigálja az objektív torzítását, és nagyon jó a zajszűrése is!
Ha nem tudsz  rá költeni, akkor vannak ingyenes, legális programok is. 

A gyári CD-n lévő konvertert viszont el kell felejteni...

 

A hozzászólás:
Yoshikuni Creative Commons License 2012-10-20 16:17:12 4187

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne,idáig jpg-ben használtam a gépem,de most meg próbáltam raw-ban is!

De így nem tudom áttölteni a számítógépemre,a raw fotókat kihagyja a képolvasó varázsló.

Mit tegyek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!