|
|
|
|
 |
CyberCat
2012-10-16 14:15:07
|
33124
|
Ennyire azért én nem aggódok: ha más macskát simogatok, akkor utána fertőtlenítem a kezem (mindig van nálam olyan kézre kenhető fertőtlenítő gél). Egyébként meg nekem tenyésztők azt mondták, hogy negyedóra-félóra után már amúgy is inaktívak lesznek a vírusok, vagyis nem viszünk át semmit. |
|
 |
Törölt nick
2012-10-16 13:22:27
|
33122
|
én is ilyen paranoiás vagyok:)))
mióta hallottam, hogy akár cipőtalpon is be lehet vinni akármit, azóta arra is háklis vagyok, hozzám cipőben nincs belépés! alap, hogy utcai macskát nem simogatok, de ha vmi olyan ismerősnél járok, ahol macska van (és ezek általában ismeretlen eredetű házimacskák), hazaértemkor meztelenre vetkőzök egy macskáktól elzárt szobában, otthagyom a ruháimat, amik természetesen mennek a mosásba, és irány a kád, még a hajamat is megmosom...:)) (jó, ezek nem gyakori esetek, párhavonta egyszer fordulnak elő) |
|
A hozzászólás:
 |
kingA
2012-10-16 11:01:22
|
33118
|
Tök egyetértek! Én idegen macskákat se simogatok, mert akkor hazaérés után el kellene égetnem a ruhákat és a cipőt, ami akkor rajtam volt... Na jó, túlzok, de tényleg nem szoktam más macskákat buzerálni, nehogy valami FIP-pel kifing@ssam itt a Strachit! |
|
Előzmény:
 |
CyberCat
2012-10-15 19:52:23
|
33116
|
Nekem furcsa az, hogy egy tenyésztő úgy panzióztat, hogy a saját macskákkal együtt tartja a panziósokat. Számomra az a megszokott, hogy a tenyésztők gondosan megválasztják, hogy milyen más tenyészetekből fogadnak macskákat, akár csak fedeztetésre vagy pedig új tenyészállatnak. Kívülről jött macska mindig potenciális vírushordozó.
Én soha nem hoznék haza a macskáimhoz nem ellenőrzött körülmények közül származó macskát. Elég csak a FIP-re és a FIV-re gondolni, amik ellen nincs oltás. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|