|
|
|
|
 |
Törölt nick
2012-10-10 12:06:30
|
2347
|
Most egy vonalzó itt van előttem, ahogy nézem a kövek olyan 4-5 mm-esek voltak... a tojásos lágykaját beszüntettem amint megláttam, hogy mára miket nyomott...
Egyelőre jól elvan, néha egész komolyan elkezdi a szárnyait csapkodni, olyan "repülés előszele" jelleggel. Elvan a dobozban, este szoktam megsétáltatni. Viszont ha felépül elég szívás lesz őt kiszoktatni, addigra már murva hideg lesz a lakáshoz viszonyítva. Szobacsirke lesz belőle tavaszig? |
|
A hozzászólás:
 |
tp329
2012-10-10 11:55:39
|
2346
|
Alakul ez!
Szerintem állati fehérjét (tojás) ne eröltesd, nem galambnak való, csak gondod lesz belőle.
A kavics 0,5 mm körüli, max. 1 mm legyen és nem kell sok, az is tud gondot okozni! . Heti 8-10 db elég. Elég pár naponta adni néhány szemet. Ez a méret úgy 1 hét alatt örül ki a galambból, de ez is sok mindentől függ.
Szép kis jószág! |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2012-10-10 10:06:29
|
2344
|
Önállóan iszik és ha nem látja, hogy nézem, akkor eszik is. Ha látja, hogy nézem, akkor koldul... :)
Nem kell sokat etetni, csak az adalékokat adagolom neki, a magokat ő szedi össze. Minden nap kap: Lactiferm, Jolivit (2 csepp), Korvimin por és szépia reszelék, ezt kenyérbél-kölesdara-búzadara-víz gombócok segítségével juttatom be neki. Adtam neki a papagájoknak való lágyeleséget is, de úgy tűnik a szárított tojást nem tudja megemészteni, pedig jó kis fehérje tunning az.
Adagoltam neki pár kavicsot is, de lehet, hogy azok túl nagyok voltak, hallani lehet, ahoyg csikorognak benne a kavicsok, rémes egy hang. A tesója egy tökéletes kész galamb, a többiekkel mozog már a nagy kifutóban, mint egy felnőtt. Hát, jól elnyomta a tesóját az tuti. Erre nagyon kell figyelnem a későbbiekben. (Jövőre.)

|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|