|
|
|
|
 |
tp329
2012-10-01 10:36:20
|
2305
|
Bocsi! Ő más cipőben jár! Neki nem etetnek a szülők, ha ennyi borsót beléjük nyom, akkor szép zöldet fognak fosni és kétségbeesik, hogy megint mi a bajuk! :-))) Ezért írtam a kb. 80 kukorica 20 borsó arányt.
Zárt tartásnál a szülők is csak azt tudják adni, amit ők kapnak. Miért ne fejlődnének azok rendesen csak tömni kell őket.
A vitamin rizikósabb szerintem, ha túladagolja, okozhat hasmenést. Sokféle mag + ásványi anyag
Apró magot is lehet, meg emésztőt is adni eleget, csak macerás szemenként kölessel teli begyet tömni. :-)))))))
Én spec. az ilyet "lapáttal" adtam. Egy kb. 10 mm-es műanyag cső végét levágtam ferdén úgy kb. 30 fokban, mint ahogy régebben a szalámit, kolbászt szeletelték, szépen elvékonyítottam kicsit és lefaragtam az élét tompára, aztán azt megmerítettem és zsupsz. Postának simán lefér a torkába. :-) Egyszer 6 db-ot neveltem egyszerre, nem lehetett szarakodni. :-) |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2012-10-01 09:50:21
|
2304
|
Vízben áztas borsót és keverj bele vitanint,(csipaszba külön fecskendővel) gyógyszert majd napi 70 szem borsó minden csipaszba. Kézi ráetetést özvegy vagy egyéb versenyzőknél alkalmazzák bizonyos esetben ha az versenyzik-erőtartalékolás. Ill az öreg tenyészeknél plusz csipaszerőscímén. De önálló kézi eetetés esetén a csipasz szervezete nem biztos , hogy úgy kifejlődik . esetleg fogékonyabb lesz bizonyos betegségekre. stb |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2012-09-30 20:30:11
|
2298
|
Nem tudom, a tojó a régi pasijával 2x2 gyönyörű kicsit nevelt. Az a hím sajna elveszett, (tudjátok, akkor a tojó is eltűnt, csak másnap jött haza, valszeg meg lettek támadva! :((( ) na és ez az új csávóval az első eresztés. A 2 tojás közt is eleve több nap volt, 3 vagy 4 és hát a kelésben is ez így el volt húzva, így a kicsike kezdettől fogva kisebb volt, de szépen voltak etetve még egész tegnapig. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|