Keresés

Részletes keresés

ghoezeke mate Creative Commons License 2012-09-29 12:28:31 2286

Alaposan gyaníthatóan adeno-coli fertőzés. Ekkor a galamb nem tud emészteni a beggyulladás miatt, és a fiatal azért éhezik. A soványodás is erre utal.

Tapogasd meg a begyüket, kemény-e? Ez a második tünet.

Az első a zöldes széklet.

Sürgősen antibiotikum-rigedazol kúrát! Gyors a pusztulás.

Törölt nick Creative Commons License 2012-09-29 12:28:14 2285

Tetvesség, egyéb élősdi?  Párzás a hímnél? Vedd ki a tojót és a hím ne is lássa. Ha eteti akkor párzik a fiú! Vannak hímek amik nem etetnek ha fészekre hajtanak. Ilyaneket árulnak a piacon. Selejt mert nem nevel rendesen. A tojó szokott etetni de a hímnek kéne. Lényeg, hogy pár zsét és alapos betegség és élősdi kutatás stb...

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2012-09-29 12:05:55 2284

Üdv!

3 hetes kisgalambjaimat (előttem) ismeretlen okból hanyagolják a szüleik, hiába sipítoznak nem etetik őket. Pedig eddig nagyon szépen fejlődtek, 2szer olyan méretű volt a begyük, mint a testük... nem értem a dolgot. Nem esznek még önállóan és ahogy érzékeltem le is vannak soványodva, kivan a mellcsontjuk. Nem fostosak, semmi nem látszik rajtuk, picit közlekednek is, szúrkodják a szüleiket, de azok nem etetik őket.

Nem tudom ilyenkor mi a teendő?

Most épp magokat főzök (puhítási célból) nekik, búza, pattogatni való kisszemű kukorica és kis gömbölyű nemráncos "madárborsó".

Ha van ötlet azt szívesen várom, ha a megölés, megevés, kutyával megetetés az ötlet, akkor ne írjatok semmit, abból tudni fogom, hogy egy profi galambász mit tenne velük.

Sz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!