Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012-09-27 10:38:01 37474

A baj az, hogy nem csak fehér és fekete van, vagyis adót rendesen fizető vállalkozó és alkalmazott.

Pölö, ha jós, gasztroenterológus, mester, stb vagy akkor ott az 1.3M az 1.3M zsebbe.

De hogy ne menjek messzire, a fotós tanfolyamokat és wörksoppokat szervezők sem szeretnek számlát kiadni :)

 

 

A hozzászólás:
NJani Creative Commons License 2012-09-27 09:59:56 37472

OFF

Ha má' annyira számolgatunk megéri-e cégre venni ÁFA nélkül:

-Ha valaki bérből akarja kipengetni az 1.3 millát, akkor nagyjából a dupláját, 2.6 millát kell hozzá kitermelni.

-Ha cégre veszi, akkor 1.3 milla kitermelt pénz kell hozzá, az eszköz meg elkezd amortizálni. Ez az amortizáció, ami éves többszázezer ft, csökkenti a nyereséget, nem kell magyarázni, hogy ez mit jelent. Amortizáció végén leselejtezhető és az állóeszköz nyilvántartásból kivezethető. Akárhogyis, de megéri ...

ON

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!