|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
ph5.5
2012-09-26 13:24:02
|
8261
|
A 10-20-t eddig gond nélkül tudtam szűrőzni, de ez az FX lapka most megtréfált. 14mm-től kirajzolja ugyan a 10-20 a ff lapkát, de a szélek nem az igaziak. Maradt a 12-24 mint lehetőség.
Ma este kipróbálok valamit ha lesz időm... és ha összejön akkor maradok a Cokin lapszűrőknél :-) Előre nem akarom lelőni a poent mit találtam ki, de jobb mint ha kézzel kellene odatartanom a lapot.
AMi viszont probléma hogy a jó kis B+W ND1000-es is mehet majd piacra, mert erre az obira nem lesz igazán jó :-( |
|
Előzmény:
 |
DimensionSeven
2012-09-25 21:58:33
|
8258
|
Emberedre akadtál, a full frame széleslátók lapszűrőzésébe alaposan beleástam magam, amikor kijött a 16-35 VR.
A megoldás: Lee.
Már legalábbis a filtertartó rendszere. Mert sokkal közelebb van az obihoz, a széleslátószögű adaptere egyenesen hátrafelé terjed. 1-2-3-stb. darabos tartót is össze lehet rakni, egyesével. 82mm-re is rámegy. Filterméretük egyféle van, 100mm-es, ami a Cokin Z-pro mérettel egyezik meg. (az X-pro 120mm.) A Lee 150mm-es, 14-24 Nikkorra való extremitásáról itt ne beszéljük, annak a tartó rendszere is valami 500 dolcsi, hát még a szűrők rá és úgy tudom, kizárólag ezen objektívhez tervezték.
Persze ki tudja, hogy egy Lee tartó a Sigma 12-24-en hány mm-ernél kezde belógni, ilyen setupról még nem is hallottam.
Bővebb infót Valser topiktársunktól tudsz kéri a D700-as topikból (Lee tartórendszerről) illetve kgeritől (kgeri.deviantart.com) (D800 + N14-24 + SW150 büszke tulajdonosa) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|