|
|
|
|
 |
Törölt nick
2012-09-10 16:06:11
|
2233
|
Köszönöm a részletes választ!!!!!!!
Hát, mindig mondom én, hogy bonyolult a galambászat, de sosem hisztek nekem... :)
Nincsenek fészekfülkék, meg semmi, majd teszek be képeket arról, hogy most a költözés után hogy laknak, vannak ugye a japi tyúkok (8+1) és vannak a galik, a két kifutót külön rekesztettük, de így a tyúkok már vagy 1 hónapja kénytelenek egy fűnyíró fűgyüjtőjébe tojni, és a faágakon aludni. Ez mindaddig megy, amíg nem jönnek az esők és a hidegek. Akkor aztán muszáj lesz mindenkit összeengedni, mert nem lesz fedél a fejük fölött...
.
.
.
most eltöltöttem egy kis időt azzal, hogy lerajzoljam nektek, de rájöttem, hogy nem lehet így tanácsot kérni, hogy az ember nincs ott, nem látja és nem ismeri a lehetőségeket. |
|
A hozzászólás:
 |
ghoezeke mate
2012-09-10 15:20:08
|
2232
|
Elég egy válaszfalat betenni, például kartonpapírból. A galamb nem fogja áttörni. Gyors és olcsó.
Kalitkába ne tedd a hímeket, minden fiúmadár területbirtokló, egymást fogják ölni, ha nincs saját "talpalattnyi földjük".
Egyébként pedig nem okvetlen kell szétválasztani, nálam is megvannak együtt egész télen. Minimalizálni kell a fészkelési lehetőséget - pl. kisebb helyen tartod őket (de levegőáramlást biztosítasz), lezárod a fészekfülkéket, kiveszed a tojótálakat -, és visszafogod a takarmány fehérje- és zsírtartalmát.
Csak tavasszal kell szétválasztani a nemeket 2-4 héttel a párosítás előtt, hogy átpárosítani is tudj, és nagyjából egyszerre kezdjék az utódnevelést. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2012-09-10 14:53:20
|
2231
|
És mit kéne tennem majd annak érdekében, hogy a 2 hím békében megférjen egymás mellett?
Mondjuk ha őket 2jüket bekalitkáznám télre (vagyis durván 6 hónapra...szegények! :( ) és a tojók meg szabadon sétálnának? Ez olyan szenyó dolog. És ha látják a tojókat akkor mindig ki akarnának törni, fél éven át.
Én értem, hogy ezt így szokták csinálni, hogy a tojók pihenjenek, de ahhoz akkor kell 2 különálló épület. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|