Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012-09-10 16:06:11 2233

Köszönöm a részletes választ!!!!!!!

 

Hát, mindig mondom én, hogy bonyolult a galambászat, de sosem hisztek nekem... :)

 

Nincsenek fészekfülkék, meg semmi, majd teszek be képeket arról, hogy most a költözés után hogy laknak, vannak ugye a japi tyúkok (8+1) és vannak a galik, a két kifutót külön rekesztettük, de így a tyúkok már vagy 1 hónapja kénytelenek egy fűnyíró fűgyüjtőjébe tojni, és a faágakon aludni. Ez mindaddig megy, amíg nem jönnek az esők és a hidegek. Akkor aztán muszáj lesz mindenkit összeengedni, mert nem lesz fedél a fejük fölött...

 

 

.

.

.

 

most eltöltöttem egy kis időt azzal, hogy lerajzoljam nektek, de rájöttem, hogy nem lehet így tanácsot kérni, hogy az ember nincs ott, nem látja és nem ismeri a lehetőségeket. 

A hozzászólás:
ghoezeke mate Creative Commons License 2012-09-10 15:20:08 2232

Elég egy válaszfalat betenni, például kartonpapírból. A galamb nem fogja áttörni. Gyors és olcsó.

Kalitkába ne tedd a hímeket, minden fiúmadár területbirtokló, egymást fogják ölni, ha nincs saját "talpalattnyi földjük".

Egyébként pedig nem okvetlen kell szétválasztani, nálam is megvannak együtt egész télen. Minimalizálni kell a fészkelési lehetőséget - pl. kisebb helyen tartod őket (de levegőáramlást biztosítasz), lezárod a fészekfülkéket, kiveszed a tojótálakat -, és visszafogod a takarmány fehérje- és zsírtartalmát.

Csak tavasszal kell szétválasztani a nemeket 2-4 héttel a párosítás előtt, hogy átpárosítani is tudj, és nagyjából egyszerre kezdjék az utódnevelést.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2012-09-10 14:53:20 2231

És mit kéne tennem majd annak érdekében, hogy a 2 hím békében megférjen egymás mellett?

Mondjuk ha őket 2jüket bekalitkáznám télre (vagyis durván 6 hónapra...szegények! :(  ) és a tojók meg szabadon sétálnának? Ez olyan szenyó dolog. És ha látják a tojókat akkor mindig ki akarnának törni, fél éven át. 

Én értem, hogy ezt így szokták csinálni, hogy a tojók pihenjenek, de ahhoz akkor kell 2 különálló épület.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!