|
|
|
|
 |
Törölt nick
2012-09-07 20:59:11
|
2221
|
Dajka párokat használunk a bevált és értékes tenyészgalambok tehermentesítésére. Bár vannak kapzsi emberek akik évente az egészséges 3 szori maximum letojás helyett 6-8 alkalommal is tojatják a tojókat. És van a csődőr modszer ahol a fő ficko minden héten kap másik arát s mikor megtermékenyítette akkor a tojót megfigyelés alá helyezik és a vele azonos időben lepárosított dajka galambok alá teszik a tojását. |
|
 |
gr82wök6ószfater
2012-09-07 20:56:36
|
2220
|
Nekem is van egy tojóm, amelyik egy szezonban csak egyet tojt. utána is rendesen párzott, fészket raktak, volt fészekrehajtás, kotlás. Csak nem tojt többet. Mikor már harmadik napja ült az üres fészken, tettem alá műtojást, akkor már a hím is elült, szépen kiülték az idejüket, közben a himet röptettem. Mikor a költési idő lejárt tettem alájuk fiókát és rendesen nevelték. |
|
 |
ghoezeke mate
2012-09-07 18:51:50
|
2219
|
Nem. Írtam a költés biológiai órájáról, a nemtojó galambnál ezt nem tudod megfigyelni. Olyan, mint az óra mutató nélkül.
Pl. a pép az első tojás után 17 nappal képződik először. Ezt mitől számítod?
Az ilyen tojók az egész évben a fészek körül kuporogják végig, de sosem tudni, mit csinál bennük a biológia. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2012-09-07 17:32:17
|
2218
|
Üdv! Kicsit nem voltam netközelben, hahhhh... de jó volt kikapcsolódni! :D
Arra jöttem rá időközben, hogy a nem tojó galimat dajkának fogom használni, arra sztem alkalmas lesz. Szerintetek? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|