|
|
|
|
 |
Törölt nick
2012-09-06 21:08:37
|
2217
|
1992-BEN A 4919 SKTA T fiatalom 50km-es tréningről lett rakva 230km-re és dúcelső volt . Pedig akkor ker 1. voltam . A 2. számú tolla volt ép kinőve neki tehát 8 régi és 1 egész és 4/5 nagyságban volt kinőve neki a toljúja.
No de én mi a izémnek írjak le tanácsba olyat ami veszélyt rejt magában egy kezdő számára. Aztán meg világgá kűrtőljék a kedves sporik! Hiányzik ez nekem? hehe :DDDDDD |
|
A hozzászólás:
 |
gr82wök6ószfater
2012-09-06 20:05:20
|
2216
|
"Ha kivedlette a 3. (belülről számított) szárnytollát akkor lehet tréningezni",,,
Egy hete elvittem az egy tollat dobott fiatalomat 20km-rehárom berepült fiatallal, szombaton meg 175km-re utazott a tsz-i versenyre, hétfőn reggel itthon volt. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2012-09-06 13:41:09
|
2211
|
Röviden!
Május 15 után már felesleges gyűrűzni ha versenyzésre kell a fiatal. Vérvonal rögzítésére az jó lehet... ha a coli és tsai nem végzik ki(himlő is).
Ha kivedlette a 3. (belülről számított) szárnytollát akkor lehet tréningezni ha min van 18celsius és süt a nap!
Tavasszal a kései fiatalt max 100km -ig tréningeztesd.
Ha most sikerűlt csak gyűrűzni akkor használd ki hogy jövőre több tenyészgalambod (költő) lesz és tavasszal gyűrűzől 100db-ot. A fiatal galambok valamiért több kót adnak mint az öregek...
Tréninget én 20kmről kezdem majd 10km-el emelem majd 50-80-120km.(inkább multidő)
Olvass vissza (a civakodást ugord át:D)!
Kérdez ha tudok válaszolok vagy gőzeke. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|