Keresés

Részletes keresés

gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012-09-06 20:05:20 2216

"Ha kivedlette a 3. (belülről számított) szárnytollát akkor lehet tréningezni",,,

Egy hete elvittem az egy tollat dobott fiatalomat 20km-rehárom berepült fiatallal, szombaton meg 175km-re utazott a tsz-i versenyre, hétfőn reggel itthon volt.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2012-09-06 13:41:09 2211

Röviden!

Május 15 után már felesleges gyűrűzni ha versenyzésre kell a fiatal. Vérvonal rögzítésére az jó lehet... ha a coli és tsai nem végzik ki(himlő is).

Ha kivedlette a 3. (belülről számított) szárnytollát akkor lehet tréningezni ha min van 18celsius és süt a nap!

Tavasszal a kései fiatalt max 100km -ig tréningeztesd.

Ha most sikerűlt csak gyűrűzni akkor használd ki hogy jövőre több tenyészgalambod (költő) lesz és tavasszal gyűrűzől 100db-ot. A fiatal galambok valamiért több kót adnak mint az öregek...

Tréninget én 20kmről kezdem majd 10km-el emelem majd 50-80-120km.(inkább multidő)

Olvass vissza (a civakodást ugord át:D)!

Kérdez ha tudok válaszolok vagy gőzeke.

Előzmény:
Springa Creative Commons License 2012-09-06 09:23:30 2209

Nem túl kései?

Mindenhol azt mondják a június 15.-e után született galambok már nem jók semmire, max tenyésznek (bár a genetikája ugyan az mint a tavaszi fiataloknak).

 

Erről írhatnátok többet ,mert idén nekem nem sikerült elég fiatalt fognom és most gyűrűztem 19 fiatalt. Szeretném őket 5-6 úttal betréningeztetni (10-25km) majd 1-2 120km út.

Nem tudom mi marad belőle mert úgye ezmár keményen a téli időbe fog esni.

 

(Egy kezdő.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!