Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012-09-06 13:41:09 2211

Röviden!

Május 15 után már felesleges gyűrűzni ha versenyzésre kell a fiatal. Vérvonal rögzítésére az jó lehet... ha a coli és tsai nem végzik ki(himlő is).

Ha kivedlette a 3. (belülről számított) szárnytollát akkor lehet tréningezni ha min van 18celsius és süt a nap!

Tavasszal a kései fiatalt max 100km -ig tréningeztesd.

Ha most sikerűlt csak gyűrűzni akkor használd ki hogy jövőre több tenyészgalambod (költő) lesz és tavasszal gyűrűzől 100db-ot. A fiatal galambok valamiért több kót adnak mint az öregek...

Tréninget én 20kmről kezdem majd 10km-el emelem majd 50-80-120km.(inkább multidő)

Olvass vissza (a civakodást ugord át:D)!

Kérdez ha tudok válaszolok vagy gőzeke.

Bobo772 Creative Commons License 2012-09-06 13:21:58 2210

Szia én még nem tudom én is kezdö vagyok ez az elsö kis galambom azért, hogy ezzel ia tanuljam mit kell velük csinálni, milyen mikor kikel, hogy nöl fel stb....most van még 3 még kissebb....

A hozzászólás:
Springa Creative Commons License 2012-09-06 09:23:30 2209

Nem túl kései?

Mindenhol azt mondják a június 15.-e után született galambok már nem jók semmire, max tenyésznek (bár a genetikája ugyan az mint a tavaszi fiataloknak).

 

Erről írhatnátok többet ,mert idén nekem nem sikerült elég fiatalt fognom és most gyűrűztem 19 fiatalt. Szeretném őket 5-6 úttal betréningeztetni (10-25km) majd 1-2 120km út.

Nem tudom mi marad belőle mert úgye ezmár keményen a téli időbe fog esni.

 

(Egy kezdő.)

Előzmény:
Bobo772 Creative Commons License 2012-09-05 16:39:25 2208

Sziasztok az elsö kis galamb a jövö reménysége....15 naposan, lassan lehet  letennia földre hagy egyen a többiekkel, minél hamarabb önállósodjon..

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!