|
|
|
|
 |
ghoezeke mate
2012-08-28 13:46:47
|
2198
|
Nekem volt kerületi sampionom második kelésből. |
|
A hozzászólás:
 |
gr82wök6ószfater
2012-08-28 13:31:08
|
2197
|
"Vérprofi" ugyan nem vagyok, de a néhány év(tized) tapasztalat szerint minden eddigi jobb galambom első költésből
lett.
Van is egy mondás, most ne kérdezd kitől : "az első pár tojás arany, a második ezüst, a harmadik bronz." |
|
Előzmény:
 |
MZ5
2012-08-28 13:11:06
|
2196
|
Az őszi fiatalok sosem olyan erősek ellenállók mint a tavasziak, de díszgalambtenyésztrésnél az van , hogy eg-egy jobb pártól minden fiókot meghagyunk. A vér nem válik vizzé, és ha esetleg egy tenyésztésben fontos vonalból egy egyed kiesik akkor legyen mihez nyúlni.Júliustól már jöhet a himlő is ami ellen azért teljes védettséget az oltás sem adhat.
De csak a legjobbaktól hagyok, rövidebbek a nappalok, a kitenyésztett díszgalambok nem is tömnek, etetnek annyira.Vedlésben is vannak elég nagy ilyenkor a lerobbanás, betegség -veszélye kockázata.
A postákról nyilatkozzanak az abban vérprofik.Nálam a posták csak nevelés miatt vannak. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|