Keresés

Részletes keresés

ghoezeke mate Creative Commons License 2012-08-28 13:46:47 2198

Nekem volt kerületi sampionom második kelésből.

A hozzászólás:
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012-08-28 13:31:08 2197

"Vérprofi" ugyan nem vagyok, de a néhány év(tized) tapasztalat szerint minden eddigi jobb galambom első költésből

lett.

Van is egy mondás, most ne kérdezd kitől : "az első pár tojás arany, a második ezüst, a harmadik bronz."

Előzmény:
MZ5 Creative Commons License 2012-08-28 13:11:06 2196

Az őszi fiatalok sosem olyan erősek ellenállók mint a tavasziak, de díszgalambtenyésztrésnél az van , hogy eg-egy jobb pártól minden fiókot meghagyunk. A vér nem válik vizzé, és ha esetleg egy tenyésztésben fontos vonalból egy egyed kiesik akkor legyen mihez nyúlni.Júliustól már jöhet a himlő is ami ellen azért teljes védettséget az oltás sem adhat.

De csak a legjobbaktól hagyok, rövidebbek a nappalok, a kitenyésztett díszgalambok nem is tömnek, etetnek annyira.Vedlésben is vannak elég nagy ilyenkor a lerobbanás, betegség -veszélye kockázata.

A postákról nyilatkozzanak az abban vérprofik.Nálam a posták csak nevelés miatt vannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!