Keresés

Részletes keresés

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012-08-27 15:09:43 638

Ózon:

ez is egy remek kütyü. A lényege, hogy légmentesen rácuppantod a fogra, és az ózon kisterilizálja. Mind a szuvasodás, mind a fogbélgyulladás egy banális bakteriális betegség. A fúrás sem egyéb, mint ezek eltávolítása, illetve az üreg megfelelő biomechanikai alakítása. Mély üregeknél működik, hogy meghagysz egy enyhén szuvas részt, mert nem akarod gyökértömni a fogat, ózonnal kezeled és ideiglenesen zárod.

Viszont ez, amikor legutóbb néztem (KAVO Healozone) kereken 3 000 000 HUF-ba került, szóval egy darabig nem lesz. 

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012-08-27 14:59:45 637

Érzéstelenítés:

a gép nagyon jó, egyszer már láttam működés közben is. A visszajelzésekből azonban úgy gondolom, hogy ha figyelek rá, meg ha megkérnek, akkor a hatásmechanizmusát (lassú, folyamatosan fecskendező behatolás, lassú deponálás) olyan 80-90%-ban manuálisan is tudom reprodukálni. (illetve szerintem mindenki tudja, aki akarja) Nyálkahártyát is el lehet lidokainos vattával érzésteleníteni előtte. Gyerekeknél viszont szuper lehet, ha még tűt sem látnak. A praxisom összetétele főleg felnőtt/idős, de ha gyerekekkel foglalkoznék biztos vennék egyet. Az ára olyan 300-400 ezer HUF ha jól emlékszem, ami fogászati gép esetében átlagos. 

 

 

A hozzászólás:
babaji Creative Commons License 2012-08-18 15:37:12 635

Csatlakoznék az előző dicsérethez !

http://www.fogbeultetes.hu/erzestelen.htm

A  fájdalommentes érzéstelenités uj technologiájáról illetve az ózonkezelésről mi a szakvéleményed Dok ? és alkalmazod-e tevezed-e a rendeléseden bevezetni ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!