Keresés

Részletes keresés

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012-08-27 14:37:04 636

Köszönöm szépen! Szabin voltam egy hetet, de ez most jobban esett :)

 

A hozzászólás:
GYURMÓKA Creative Commons License 2012-08-18 14:07:46 634

Tisztelt Doktor úr !

Már régóta olvasom a hozzászólásait, és őszinte elismerésemet szeretném kifejezni a korrekt, tisztességes véleményével,a mindíg megoldást kereső írásaival kapcsolatban. Nem ismerem Önt, de bizonyosan egy lelkiismeretes, a betegért mindent megtevő fogorvos lehet -nagyon ritka az ilyen manapság! Továbbra is szívesen olvasom az írásait !

 

üdvözlettel

Gy

Előzmény:
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012-08-14 16:05:37 633

Szia!

 

Röviden: tisztogasd. A szuvas dentin/zománc a fogkrém hatóanyagitól képes a remineralizációra, azaz képes ásványi anyagokkal feltölteni magát. Vissza nem fog nőni, de a folyamat lassulhat, leállhat. Általában ilyen idős korban a fog belseje egyébként is már kisebb, visszahúzódik, lehet tünetmentes is lesz. Ami hátránya ennek, hogy az érdes, törött felszínek élek kedveznek annak, hogy a baktériumok megtapadjanak, az adott fog lepedékesebb lesz, mint egy simára polírozott. A z üreg szélei a nyelvedet is irritálhatják. 

Szájvizekkel tudod a baktériumok szaporodását gátolni (Corsodyl, Parodontax, Listerin). 

 

Ha az üreg teljes felszínét nem tudod elérni fogkefével, akkor mindezek ellenére tovább fog terjedni a folyamat és előbb utóbb a szuvasodás eléri a fog belsejét, ami begyullad/elhal, és akkor már csak gyökértömés, vagy húzás. 

 

De a helyes terpáia természetesen a szuvas részek eltávolítása, tömés. 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!