Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012-08-16 11:54:10 2079

Hívatásos sopánkodóként leszel a topicból kitíltva! :DD

 

A fertőzést a Monoron vett galambodtól kapták el. Pedig hányszor írtam, hogy ne menj Monorra!

Ha talász egy ötezrest akkor azt fagyizd el, menj a napra, sétálj és ha nem gyógyult a depreszivitásod akkor felvonatozok a museumba a gyerökkel és elmondom nekd a frankót! :DDDDD

 

Gyöngyösön a Mátramúzeumban voltunk és igencsak...Fotók a fész -en.

sztereo67 Creative Commons License 2012-08-16 11:46:21 2078

Helo nem fogják elkapni,de amugy mire oltottál?

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2012-08-16 11:34:14 2077

Ok. Hát, mivel nem kijárósak így tényleg a "levegőből" kapták el :)

így, ahogy írod: "vagy a kaki a tetőn landól az megszárad a szél szárnyra kapja..."

 

Ha ma hazafelé véletlenül találok az utcán egy ötezrest akkor fogok beküldeni kakimintát...  addig pedig bízom abban, hogy a többiekre hatott a védőoltás és nem kapják el.

 

Most a tyúkok mellett vannak elszállásolva anyuéknál, akkor esélyes, hogy a tyíúkok is mind megbetegszenek és egyik se fog tojást tojni? .......... csak azt ne... akkor örökre ki lesznek tiltva a galambok az udvarból... :(

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2012-08-16 11:16:14 2076

A nagyüzemi mezőgazdaság forradalmai jöttek-mentek. Nagyobb hozam, kis költség stb...

A baromfiakból(csírke) kiválasztották a legjobb értékkel rendelkezőket majd tenyésztésbe vonták. Rokkon tenyésztés, keresztezés, végtermék. Alacsony költségvetés, kis, hely stb...

A megváltozott tenyésztés , és tartási körűlmények miatt rezisztens baktériumtörzsek, új betegségek,vírusok, és társult betegségek robbanászerűen terjedtek el. 

Paramyxo, salmonella, adeno-coli...

És a galambok csak elkapták! 

Van specifikus galambetegség de a meghatározó a nagyüzemi állattartás álltal gerjesztett új betegségek .

 

Nem úgy van , hogy elkapja a levegőben...

Habár ha van egy ferőző madár az fosik valahová(tó) galamb iszik belőle vagy a kaki a tetőn landól az megszárad a szél szárnyra kapja...

 

És ha az immunrendszer elvan foglalva mással...

 

A betegségeket leginkább a nem kezelő, azt nem értő vagy költséget sajnáló galambtartók támogatják leginkább.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!