|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
monyesz
2012-08-10 12:55:58
|
169
|
Gyere, legyél pentaxos, de a bázistávolságok miatt a milc jobb választás.
Az igaz, hogy a pentax az összes régi obiját tudja használni, plusz az m42-ket. De az exákat és távmérősöket nem, bázistásvolságok miatt. Canonnál jobb a helyzet.
Ha a saját obikat nézzük, akkor a canon - szerintem - a jobb obikat ugyanúgy drágán méri, mint a többi márka. Kérdés, hogy mire akarsz ráhajtani a saját obik közül, mert a kommersz cuccok mindenhol elérhetők. De tapasztalat, hogy a kit zoomok után megkóstolva egy-két fixet, általában rájön az ember, hogy azokkal is együtt lehet élni, és adott esetben minőségben a zoomoknál jobbat kap. Régi obiknál fellép pár limitáció, pl az AF hiánya, de ott a fíling épp a manuális dolgok használata. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2012-08-10 12:35:50
|
168
|
Köszönöm a választ. MILC-en még nem is gondolkoztam. A márkaváltásom fő oka az hogy az olynak kevés, és drága obijai vannak, és mostmár szeretnék megálapodni egy márka melett. Most a canon felé húzok a saját obijai miatt. Azt jól tudom hogy a canonra felmegy a nikon f, és pentax k lencsés adapter nélkül? A pentaxban pedig a teljes kompabilitás a saját régi obikkal ami nagyon csábító. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|