|
|
|
|
 |
BioDroid
2012-07-23 09:52:36
|
607
|
Most egy 12+20+36mm-es közgyűrűsorral és egy megfordított 50mm-es obival makrózom. Hogyan érhetnél el nagyobb mértékű nagyítást, mit kéne változtatnom? Ezzel a felállással jelenleg olyan 3-4 cm a tárgytávolságom, amin csökkenteni tényleg nem lenne túl jó. Lehetséges ezt a 3-4cm-t megtartva nagyobb nagyítást elérni? |
|
A hozzászólás:
 |
monyesz
2012-07-23 09:29:56
|
606
|
Igen, de szerintem a tárgytávolság is csökken, és ez akár kellemetlen is lehet. A kisebb gyújtótávolság előnye, hogy rövidebb kihuzattal lehet dolgozni. |
|
Előzmény:
 |
BioDroid
2012-07-23 08:30:42
|
605
|
Mondjuk egy 35mm-es obi megfordítva jobban felnagyítaná a témát? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|