Keresés

Részletes keresés

BioDroid Creative Commons License 2012-07-23 09:52:36 607

Most egy 12+20+36mm-es közgyűrűsorral és egy megfordított 50mm-es obival makrózom. Hogyan érhetnél el nagyobb mértékű nagyítást, mit kéne változtatnom? Ezzel a felállással jelenleg olyan 3-4 cm a tárgytávolságom, amin csökkenteni tényleg nem lenne túl jó. Lehetséges ezt a 3-4cm-t megtartva nagyobb nagyítást elérni?

A hozzászólás:
monyesz Creative Commons License 2012-07-23 09:29:56 606

Igen, de szerintem a tárgytávolság is csökken, és ez akár kellemetlen is lehet. A kisebb gyújtótávolság előnye, hogy rövidebb kihuzattal lehet dolgozni.

Előzmény:
BioDroid Creative Commons License 2012-07-23 08:30:42 605

Mondjuk egy 35mm-es obi megfordítva jobban felnagyítaná a témát?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!