|
|
|
|
 |
Seth2
2012-06-06 16:47:28
|
519
|
Ez a bogár kb. másfél centi "mély" volt a lenyúló első lábaival. Szerencse kérdése, hogy mikor találok olyan elhullott példányt, amelyik még nem régi és be lehet mozgatni a végtagjait. Ez így sikerült. Az, hogy mekkora lépésekkel lehet haladni, az mindig a nagyítás mértékétől (dioptriától) függ. Nyolc dioptriánál 0,8 - 1 mm között van a dof, ha 21 dioptriát használok, akkor már jóval kisebb, 0,1 - 0,2 mm. De az az igazság, hogy sosem mértem meg pontosan, szemre, érzés alapján csinálom. Arra kell figyelni, hogy legyen átfedés az élességben, a program az éles részeket fűzi össze. Ha egy DCR-250-et használok, akkor el tudok menni kb. másfél cm. hosszan retusálás nélkül, de ha két DCR-250 plusz a Soligor is fent van, akkor max. 6 mm, és még így is előfordul, hogy retusálni kell, mert elcsúsztatja a program. |
|
 |
homerx
2012-06-06 16:44:40
|
518
|
amire en hasznalni szeretnem az az, hogy az ilyesmi targyakrol fs-el tudjak osszerakni _mindenhol_ eles kepet ;)
 
|
|
A hozzászólás:
 |
homerx
2012-06-06 16:18:23
|
517
|
egyszer talan mar kerdeztem. szukseg van ilyen mennyisegu kep keszitesere? kb 1cm magas lehet ez a bogar, tehat ekkora dof-ot kell elerni a stackelessel. ez azt jelenti, hogy a 72 keppel kb 0.14mm-es dof/kep a maximum. azt megnezted mar, hogy ilyen nagyitasnal mekkora a dof a szerkezetednek?
en eppen most kiserletezgetek chdk+fs scriptekkel, de meg nagyon az elejen vagyok. |
|
Előzmény:
 |
Seth2
2012-06-06 11:06:47
|
514
|
Pompás virágbogár 72 képből.

|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|