Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2012-06-05 14:01:59 48691

Huhh, de megkopott a memóriám, már utána kellett olvasnom mit jelent a CEM II, illetve CEM III :)

 

A cementfajták jelölése:


• CEM - cement
• I - portlandcement
• II - összetett portlandcement
• III - kohósalakcement
• IV - puccoláncement
• V – kompozitcement

 

Ezért porlik a teraszbeton, mert kohósalakcementből lett csinálva. Valami műgyantás kencével le kellene kenni, mert az első télen jobban felfagy. (utánakérdezek mi lenne rá a legjobb)

 

Törölt nick Creative Commons License 2012-06-05 13:40:24 48685

hááát... nekünk a lelkünkre kötötték, hogy csak váci cementet vegyünk... gondolom nem véletlenül...

 

(mondjuk a készbetonnál dilemmázok... de ott azért ahhoz, hogy tartsák a minőséget, nem használhatnak szemét cementet... jól sejtem?)

V. Rita Creative Commons License 2012-06-05 13:27:14 48682

Áááá, a képek lemaradtak:

 

Ez volt a jobb cement:

 

 

Ez pedig a rosszabb:

 

http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=259469&m=t

 

A hozzászólás:
V. Rita Creative Commons License 2012-06-05 13:25:20 48681

Sziasztok!

 

Eddig ezt a cementet használták a kőművesek:

 

Viszont a tüzépről rendelt utolsó szállítmánnyal (se szó, se beszéd) ez a cement érkezett:

 

 

Ez az utóbbi nekem ritka rossznak tűnik. A teraszt csinálták vele kb. 2 hete, de porlik folyamatosan. (Nem málik, hanem porlik. Minden nap összesöpröm, s nap végére mégis összejön vagy egy fél vödörnyi nagyon finom halványszürke por. Eddig azon tanakodtunk, hogy esetleg máshonnan fújja oda a szél, de akkor a terasz egyik sarkában gyűlne, ez pedig egyenletesen oszlik el).

 

A beton keverésekor ott volt a femüs és ott voltam én is, így láttam, hogy ugyanúgy készítették a betont, mint korábban, azaz nem spóroltak az anyaggal (egyébként sem szoktak, nem ők szerzik be). A kész beton színe is más, olyan hóka fajta... A barna zsákosból csinált beton olyan betonszürke...

 

Most már a terasszal nem tudok mit csinálni (esetleg valami javítóval átkenetni?), de még van vagy 1,5 tonna belőle, mert az esztrichezéshez is megrendeltük a szükséges mennyiséget.

 

Igazából a tanácsotokra szorulok. A jobb cement zsákján ez szerepel: CEM II/B - M(S-V)32,5R, a rosszén pedig ez: CEM III/B 32,5N. Ez mit jelent? Átvert-e a tüzépes, vagy sem? Vagy esetleg ezt az ekocementet másképp kell használni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!