Sziasztok!
Eddig ezt a cementet használták a kőművesek:
Viszont a tüzépről rendelt utolsó szállítmánnyal (se szó, se beszéd) ez a cement érkezett:
Ez az utóbbi nekem ritka rossznak tűnik. A teraszt csinálták vele kb. 2 hete, de porlik folyamatosan. (Nem málik, hanem porlik. Minden nap összesöpröm, s nap végére mégis összejön vagy egy fél vödörnyi nagyon finom halványszürke por. Eddig azon tanakodtunk, hogy esetleg máshonnan fújja oda a szél, de akkor a terasz egyik sarkában gyűlne, ez pedig egyenletesen oszlik el).
A beton keverésekor ott volt a femüs és ott voltam én is, így láttam, hogy ugyanúgy készítették a betont, mint korábban, azaz nem spóroltak az anyaggal (egyébként sem szoktak, nem ők szerzik be). A kész beton színe is más, olyan hóka fajta... A barna zsákosból csinált beton olyan betonszürke...
Most már a terasszal nem tudok mit csinálni (esetleg valami javítóval átkenetni?), de még van vagy 1,5 tonna belőle, mert az esztrichezéshez is megrendeltük a szükséges mennyiséget.
Igazából a tanácsotokra szorulok. A jobb cement zsákján ez szerepel: CEM II/B - M(S-V)32,5R, a rosszén pedig ez: CEM III/B 32,5N. Ez mit jelent? Átvert-e a tüzépes, vagy sem? Vagy esetleg ezt az ekocementet másképp kell használni? |