Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
arnoldj Creative Commons License 2012-05-15 22:37:18 117

Köszönöm. Jó bő , részletes válasz.

 

Nem tudom szabad-e itt ilyet kérdezni, de az "építési naplós, villanykörte benyelős" sztori saját szerzemény, vagy mástól hallott? Mert nemrég a showder klubban szinte ugyan azt visszahallottam. Ma újra olvastam a gázbekötést is, és ismét jót derültem azon is.

Előzmény:
KömKel Creative Commons License 2012-05-15 21:19:46 116

Mondjuk úgy, hogy onnantól, hogy bent vannak a nyilászárók, minden munka befejező (egyszerűsitve)

 

Tehát amihez mindenképpen kell papiros szaki:

- alapozás, lábazat, szerelőbeton

- felmenő falak

- födém

- tető

- falazott válaszfalak (de ez áteshet a másik kategóriába)

- lépcsők

- gázszerelés

- villanyszerelés az óráig, valamint EPH (földelés) kialakitása

 

Amihez kellene, de végső soron megcsinálhatod magadnak:

- szigetelések (zömmel inkább a hőszigetelés, a vizszigetelés szakmunka)

- aljzatbetonok

- vakolás/gipszkartonozás

- festés

- belső villanyszerelés (ez necces mondjuk, mert elvileg kéne róla igazoló papir, hogy minden szabványos...)

- viz, csatornaszerelés

- burkolás

 

 

Lakhatásihoz kellenek:

- végső aljzatbetonok mindenhol

- nyilászárók

- vakolatok

- kell működnie egy WC-nek, mosdónak és zuhanyzónak/fürdőkádnak, ennek a vizes helyiségnek kell valami mosható padlóburkolat (pvc is lehet), és meszeltnek kell lennie.

- egy szobának meszeltnek kell lennie

- korlátoknak, lépcsőknek meg kell lenni

 

- utólagos hőszigetelésre, ereszcsatornára, tereprendezésre hagynak még pár hónapot ha kéred, ezt beleirják a használatbavételibe kikötésként.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!