Keresés

Részletes keresés

Vén Halász Creative Commons License 2012-05-09 17:23:22 190

A méreg azért nem jó, mert a legtöbbször más állat eszi meg, háziállat, vagy védett ragadozó madár.  A patkányfogó, vagy a ketrec a megfelelő megoldás. Én sem tudtam kirtani, de legalább a kocsimat még egyszer sem rágta meg, pedig évtizedek óta nyestekkel élek.

A hozzászólás:
Babkó Creative Commons License 2012-05-09 14:30:21 189

Sziasztok!


Sajnos csatlakoznom kell. Nekem hetek óta keseríti a mindennapjaimat a rohadék dög.
Elöször szürkületben kiírtotta az egész baromfi udvart( 14 tyúk, kakas).
Szereztem be új állományt, világosban zártam őket, nem volt semmi gond, mígnem az autóm egyik reggel alig indult, rángatott menet közben.
Kinyítottam a motorteret, kábelek, főleg a trafó szétrágva...
Tettem be szalmiákszeszes rongyot a motortérbe, rádió megy reggelig, ez is megoldódott..-gondoltam.

Kutya van, ennek ellenére fényes nappal mikor kifigyelte , hogy a kuty arréb van ( elég nagy a telek), beosont a tyúkokhoz
(1,5m magas tyúkháló mindenhol) ellopott egy tyúkot a többit a kutya megmentette.
Kész vagyok az egésztől, a károkról nem is beszélve.
Felhívtam a gyepmester telepet( a legtöbb telepen ingyen adják maxium 1 hónapra), ők ingyen adnak ketrecet, élve fogót, 10 ezer ft letétért amit visszadnak mikor visszaviszem.

Csak azért írom, mert nem kell több ezret költeni a beszerzésre.


De igazából azt mondták, egyszerűbb és gyorsabb ha megmérgezem,mert a csapdába hetek mire belemegy.
Tévedés, NEM VÉDETT ÁLLAT, csak lakott területn nem lehet kilőni, mérgezni meg úgy kell, hogy kutya macska ne érje el.



Előzmény:
Sihuhu Creative Commons License 2012-05-08 10:00:53 188

Ha korábban biztosan megfogták csapdával, akkor ez másik nyest lehet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!