|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Szalkó
2012-05-05 11:01:21
|
494
|
Köszi! Az egyik szomszéd szólt, hogy menjek, mert van valami a fűben. Így esett, hogy tartottam egy kis bemutatót. :)
Ez a futrinka is bámulatosan részletgazdag!
Látom, nincs megállás. Aki a makrózást válaszja, örökös gondolkodásra van itélve. :)
Nálam is elő szokott fordulni, hogy villog a kereső. Úgy látni ez a Canon kompaktok sajátsága. Nem az AE-vel lehet összefüggésben?
Ha szabad javasolni, - nekem semmibe sem kerül :)) - a Fotomate sín, és a fej közé még be lehetne tenni azt a finom állítású szerkezetet, mint ami Kirtappnak is van. A Fotomate akkor csak a durva közelítéshez kellene.
Nekem egy Sony VLC-R2037 teleelőtétem van, 2x szorzós, 55-ös szűrőmenetes. Eredetileg a videókamerához való, de hátha jó a kompakthoz is. :) Próba szerencse! |
|
Előzmény:
 |
Seth2
2012-05-04 11:14:12
|
493
|
Szép lett. :)
Az utóbbi időben azon gondolkoztam, hogy a Canon G12-höz kerítek TC-DC58D telekonvertert. Úgy 196 mm-ről indultam volna. Jártam a Camera Kft-nél, két nagyon rendes fiatalemberrel beszélgettem, rendkívül segítőkészek voltak. Kiderült (ahogy a neten megtalálható fotók alapján már sejtettem is), hogy a telekonverteren nincsen szűrőmenet, vagyis nem lehet rácsíptetni előtétlencsét. Ez szándékos volt a Canon részéről. Kicsit uncsi az ilyen spekuláció egy ekkora cégtől (is). Azért, ha sikerülne emberi áron hozzájutni, megpróbálnám, hogy lehet-e bele ragasztani egy menetátalakítót. :)
A körlámpa mellé sikerült beszerezni két jó, flexibilis karú csíptetős lámpát, GU10 foglalattal. Ezzel már meg vagyok elégedve, de belefutottam egy hibába. Első körben vettem bele led izzót. Kiderült a próba során, hogy a megfelelő rekesz/záridőnél, főleg az exponálógomb félig lenyomva tartásánál, piszkosul villog a kijelzőn a kép. Valahol olvastam a neten, hogy mi ennek az oka, de nem találom. Energiatakarékos fénycsővel sokkal jobb a helyzet, ott olyan 1/250-es záridőnél villog zavaróan, 1/60 záridőnél, ahol általában használom a gépet a stack-hez, nem érzékelhető. Úgyhogy most rendeltem 6200 K-es kompakt fénycsövet. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|