Keresés

Részletes keresés

Sihuhu Creative Commons License 2012-05-04 08:42:05 185

Üdv!

 

Érdekes eset.  :-) Patkányfógó nálunk állandóan van a padláson. Régen vélhetően egy nyest "elsütötte", de nem fogta meg, mert akkoriban később újra megjelent a padláson (nyestpiszok...).

 

Már ötödik hete, hogy nem mutatkozik: nincs nyestpiszok sehol, és lábnyomok sincsenek a terasz csempéin, pedig hetente újra megjelentek a letakarítást követően korábban. A padlás sem utal arra, hogy nyest járna ott. De ha megjelenik újra, akkor nincs más hátra, mint venni egy csapdát.

 

Zsolt

A hozzászólás:
mikey mops Creative Commons License 2012-05-03 11:59:01 184

Szia!

Bocsi,hogy csak most válaszolok....
Nos kértünk élvefogó csapdát egy ismerősünktől és fölvittük a padlása.
Bacont tettem bele.és pár óra elteltével elkezdte a szaladgálást.
Este 10 kor felment a férjem és le volt csapódva a csapda.
és nem nyest volt hanem egy patkány.Pffffuj
A padlásra felvezető létrán mehetett föl majd onnan a háztetőn át a cserép alatt...
Gondolom azért szaladgált mert le akart jutni,de nem tudott hogyan
Azóta nincs ott a létra :)
Szóval teljesen menyét szerű viselkedést produkált és nem az volt
Mindenképpen a csapdát ajánlom, mert bár mi is az, bele fog menni...

Üdvözlettel:Berni

Előzmény:
Sihuhu Creative Commons License 2012-04-16 09:04:44 183

Üdv!

 

Már én is úgy voltam, hogy veszek egy csapdát - eléggé elhúzódott az ügy egyéb elfoglaltság miatt.

 

Aztán eltelt pár hét, és azóta semmi nyoma a nyestnek a telken (tappancsnyomok, jellegzetes nyestpiszok egyes helyeken...). Valaki a nyest territóriumán előbb megunhatta az ügyet, és befoghatta.

 

Mindenesetre továbbra is figyelni fogom a nyomokat, mert előbb-utóbb egy másik kis ördög elfoglalja a gazdátlan territóriumot.

 

Zsolt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!