|
|
|
|
 |
Sihuhu
2012-05-04 08:42:05
|
185
|
Üdv!
Érdekes eset. :-) Patkányfógó nálunk állandóan van a padláson. Régen vélhetően egy nyest "elsütötte", de nem fogta meg, mert akkoriban később újra megjelent a padláson (nyestpiszok...).
Már ötödik hete, hogy nem mutatkozik: nincs nyestpiszok sehol, és lábnyomok sincsenek a terasz csempéin, pedig hetente újra megjelentek a letakarítást követően korábban. A padlás sem utal arra, hogy nyest járna ott. De ha megjelenik újra, akkor nincs más hátra, mint venni egy csapdát.
Zsolt |
|
A hozzászólás:
 |
mikey mops
2012-05-03 11:59:01
|
184
|
Szia!
Bocsi,hogy csak most válaszolok.... Nos kértünk élvefogó csapdát egy ismerősünktől és fölvittük a padlása. Bacont tettem bele.és pár óra elteltével elkezdte a szaladgálást. Este 10 kor felment a férjem és le volt csapódva a csapda. és nem nyest volt hanem egy patkány.Pffffuj A padlásra felvezető létrán mehetett föl majd onnan a háztetőn át a cserép alatt... Gondolom azért szaladgált mert le akart jutni,de nem tudott hogyan Azóta nincs ott a létra :) Szóval teljesen menyét szerű viselkedést produkált és nem az volt Mindenképpen a csapdát ajánlom, mert bár mi is az, bele fog menni...
Üdvözlettel:Berni
|
|
Előzmény:
 |
Sihuhu
2012-04-16 09:04:44
|
183
|
Üdv!
Már én is úgy voltam, hogy veszek egy csapdát - eléggé elhúzódott az ügy egyéb elfoglaltság miatt.
Aztán eltelt pár hét, és azóta semmi nyoma a nyestnek a telken (tappancsnyomok, jellegzetes nyestpiszok egyes helyeken...). Valaki a nyest territóriumán előbb megunhatta az ügyet, és befoghatta.
Mindenesetre továbbra is figyelni fogom a nyomokat, mert előbb-utóbb egy másik kis ördög elfoglalja a gazdátlan territóriumot.
Zsolt |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|