Keresés

Részletes keresés

bátyó Creative Commons License 2012-04-09 20:55:48 752

A megvilágítás elsősorban a fényforrástól függ. Persze a lámpatest sem elhanyagolható.

 

Általános világításra felejtsd el a spot lámpákat.

A buborék lámpa már jobb lenne, csak hát a búra lezabálja a fény jelentős részét.

 

Megoldás?

Például nem túl szép, de jó lehet a fénycsöves lámpatest 3 sávos fénycsővel.

Vagy rövid lógós ernyős kompakt fénycső?

A hozzászólás:
Monit1 Creative Commons License 2012-04-09 12:35:32 751

Sziaztok!

 

Családi házban tetőtér beépítésbe kezdtünk.

A szerkezet már készen van, le is van gipszkartonozva az egész.

A terület még egyben van, csak egy fürdőt választottunk le, de lehet, hogy később lesz több szoba.

Egyelőre tetszik így.

 

A világítást meg kellene oldani valahogyan.

A belmagasság kb 2,3-2,4 méter. lelógó, nagy csillárt nem szeretnék.

 

Először úgy gondoltam, hogy veszk 6 db "buborék" lámpát, amit felszerelek a plafonra. Ilyet vettem:

 

 

 

Ebben egy 20 w-os kőr alakú fénycső van, azt hittem jó fénye lesz.

Azonban, amikor felszereltem kettőt bebizonyosodott, hogy nagyon kis fénye van ezeknek a lámpáknak. Úgyhogy vissza is vittem az összes lámpát a boltba.

 

kb 7 x 4 méteres az a helyiség, de van még egy 4,7 x 4 méteres rész is, ami ezzel egybe van nyitva, de az nem teljes terület, mert ott az egyik oldalon ferde a tető.

 

Tudnátok valamilyen tanácsot adni, hogy milyen világítást lehetne ide kitalálni? Azt szeretném, (ha kell) szép világost lehessen csinálni.

 

A vezetékezés még nincsen készen, úgyhogy még bármit ki lehet találni.

 

Van egy másik szobám is (a földszinten) ahova szintén lámpát keresek a régi "csillár" helyett.

Annak a méretei 3 x 3,65 méter, a magasság 2,8 m.

 

Vettem egy ilyet:

 

Felszereltem de ez is nagyon kevés fényt ad, úgyhogy ezt a lámpát elajándékoztam.

Nem értem, manapság nincsen olyan lámpa, amivel normális megvilágítást lehetne csinálni?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!