Sziaztok!
Családi házban tetőtér beépítésbe kezdtünk.
A szerkezet már készen van, le is van gipszkartonozva az egész.
A terület még egyben van, csak egy fürdőt választottunk le, de lehet, hogy később lesz több szoba.
Egyelőre tetszik így.
A világítást meg kellene oldani valahogyan.
A belmagasság kb 2,3-2,4 méter. lelógó, nagy csillárt nem szeretnék.
Először úgy gondoltam, hogy veszk 6 db "buborék" lámpát, amit felszerelek a plafonra. Ilyet vettem:

Ebben egy 20 w-os kőr alakú fénycső van, azt hittem jó fénye lesz.
Azonban, amikor felszereltem kettőt bebizonyosodott, hogy nagyon kis fénye van ezeknek a lámpáknak. Úgyhogy vissza is vittem az összes lámpát a boltba.
kb 7 x 4 méteres az a helyiség, de van még egy 4,7 x 4 méteres rész is, ami ezzel egybe van nyitva, de az nem teljes terület, mert ott az egyik oldalon ferde a tető.
Tudnátok valamilyen tanácsot adni, hogy milyen világítást lehetne ide kitalálni? Azt szeretném, (ha kell) szép világost lehessen csinálni.
A vezetékezés még nincsen készen, úgyhogy még bármit ki lehet találni.
Van egy másik szobám is (a földszinten) ahova szintén lámpát keresek a régi "csillár" helyett.
Annak a méretei 3 x 3,65 méter, a magasság 2,8 m.
Vettem egy ilyet:

Felszereltem de ez is nagyon kevés fényt ad, úgyhogy ezt a lámpát elajándékoztam.
Nem értem, manapság nincsen olyan lámpa, amivel normális megvilágítást lehetne csinálni?
|