Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
telescoper Creative Commons License 2012-04-05 10:07:17 2753

Infrában nem érdekes ez a változat. Itt csak arról van szó, hogy a normál 60d-ben olyan szűrő van a szenzor előtt (mint általában majdnem minden digi váz esetén, de a maiak között minden vázban), ami a csillagászoknak nagyon érekes mélyvörös hullámhosszon már erősen szűr. Egészen pontosan a 656 nanométeres hullámhosszról van szó (ha érdekel a téma mélyebben, akkor keress rá a há alfa kifejezésre a neten), ahol sok érdekes égi objektum erősen sugároz. De ez az asztrokamera sem enged át már 800 nanométernél sem. Korábban is adott ki a Canon egy ilyesmi asztrokamerát, az a 20d-nek volt a változata.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2012-04-04 16:15:03 2752

Hali.

 

Ez érdekes a Mi (infafotós) szemszögünkből? Kicsit "kínai" ez Nekem...

 

http://pixinfo.com/hirek/2012-04-03_273841

 

Most készülök vázat cserélni. EOS 60D és 7D között vacilálok, de egyre inkább a 7D az esélyes. Infravideót lehetséges csinálni velük, ill. nem sokkal bonyolultabb mint képeket készíteni? Tapasztalat vkinek?

 

YouTube-on találtam hasonlót :

 

 

Lassan már zöldülnek a fák... :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!