Infrában nem érdekes ez a változat. Itt csak arról van szó, hogy a normál 60d-ben olyan szűrő van a szenzor előtt (mint általában majdnem minden digi váz esetén, de a maiak között minden vázban), ami a csillagászoknak nagyon érekes mélyvörös hullámhosszon már erősen szűr. Egészen pontosan a 656 nanométeres hullámhosszról van szó (ha érdekel a téma mélyebben, akkor keress rá a há alfa kifejezésre a neten), ahol sok érdekes égi objektum erősen sugároz. De ez az asztrokamera sem enged át már 800 nanométernél sem. Korábban is adott ki a Canon egy ilyesmi asztrokamerát, az a 20d-nek volt a változata.
Most készülök vázat cserélni. EOS 60D és 7D között vacilálok, de egyre inkább a 7D az esélyes. Infravideót lehetséges csinálni velük, ill. nem sokkal bonyolultabb mint képeket készíteni? Tapasztalat vkinek?