Keresés

Részletes keresés

OTTOazANDRÁS Creative Commons License 2012-04-27 09:08:23 179

Szia! Légy szíves írd meg, hogy a PL HUk gépeknél mi a különbség az SK 60-as és SK 75-ös fűtőegység között? Az én körgépemen SK60-as van. Előre is köszi a választ. Szia :)

OTTOazANDRÁS Creative Commons License 2012-04-01 23:37:00 150

Köszi a választ! Szerinted melyik típusú géped vegyem meg: a kör vagy kockaformát??? Melyikben jobb a hőelosztás??

 

Üdv.

A hozzászólás:
55törpe Creative Commons License 2012-04-01 23:17:58 148

A kotlos kever kintit belülre és igy tovább .

A nagyobb rázkodtatásra érzékeny a tojás és a letapadásra. ezmiatt az elmozditás fotos .

Az átforditás biztositja a legjobb mozgást lényege nem szabad felemelni két ujjal a csucsait nagy -és hüvejk és a mutatóval görgeti .

Ha hegyel lefelé van elhejezve forgatóba akkor fontos jobra balra 90fok

  A huk gépek kiválóak sk75 fej tőkéletes.

Előzmény:
OTTOazANDRÁS Creative Commons License 2012-04-01 21:53:34 147

Hello keltetősök :)

 

Kérnék szépen egy őszinte véleményt a PL HU 100SK ventilátoros körgépről, ugyanis szeretnék venni egy kisebb (kb. 100 tyúktojásnak) keltetőt. Lehet privátban is....

 

Csak egy jó tapasztalatomat szeretném megosztani, amit magam is "öreg keltetősöktől" tanultam. A kézi forgatásnál nagyon fontos az irány figyelembe vétele. Például ilyen jelzésel:

E→ nyíl jobbra, ←R nyíl balra. Így kivédhető a jégzsinór szakadása. Amióta így jelzem a tojásokat, könnyebb a forgatás és meglehetősen nagyobb a kelési arány. Ugyanabba az irányba forgatás embrióelhaláshoz vezethet. Kérdezhetné bárki: és a kotlós figyel erre? Nem kell figyelnie, mert neki lehetetlen egy tojást állandóan körbeforgatni. Az autómatikus forgatás is ide-oda billenti a tojásokat.

 

Eredményes és élvezetes keltetést mindnyájatoknak, üdv Ottó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!