Sziasztok Drága Fórumlakók!Kedves Katica!
Ismét a lerágott csont:szaporítótól vásárolt viszkászjellegű macska fedezőkandúrt keres....igaz,a gazdának fingja nincs arról,hogy mennyi utánajárás,előkészület és horribilis anyagi ráfordítás kell ahhoz,hogy nagy biztonsággal egészséges,szép almot hozzon le a TENYÉSZTŐ és nem a szaporító!Igaza volt Octinak,és Orosházi csajnak amikor azt írták,hogy NE!A macskád valószínűleg nem véletlenül nem törzskönyves,legalábbis gondolom,hogy nem az. Mert ha törzskönyves lenne, akkor valószínűleg kaptál volna a cica mellé szerződést is, amely egyértelműen kiköti,hogy nem tenyésztheted!!!! Ha meg törzskönyves és tenyésztheted, akkor minden bizonnyal a szerződésed rögzíti a tenyészthetőségre vonatkozó tenyésztői kikötéseket és minimum 200.000,- Ft-ot fizettél a macskáért. Minimum!!! Ha meg nem törzskönyves,"de a szülei azok,meg láttam is " duma jön elő,akkor el kell hogy keserítselek: nem biztos,hogy a cicád -ha brit egyáltalán-megfelel annak a szigorú standardnak,ami a britet britté teszi. Ettől persze bájos és akár szép is lehet, de a tenyésztő ettől tenyésztő,hogy látja a saját macskáin, a gondosan összeválogatott és irányítottan fedeztetett tenyészállatait és csak a legjobbakat igyekszik tenyészteni a legjobb tudása szerint a standardnak megfelelő egyedekkel megőriztetni és tovább adatni a fajtajegyeket.
Tehát, csatlakozva az előttem szólókhoz és korábbi önmagamhoz(olvass korábbi bejegyzéseimet) szépen kérlek ne csinálj feleslegesen olyan dolgot, amihez nem értesz,esetleg veszélybe sodrod a macskádat(ellési nehézségek), és nagyon-nagyon kár olyan cicákat szüleszteni,akik soha nem fognak fajtatiszta számba menni és hidd el,hogy soha nem lesznek olyan szép utódaid, mint ami egy tudatos szelekcióval megválasztott tenyészpár utódai lesznek...és még ott is lehetnek vakvágányok.....
Ha meg netán véletlenül egy kis pénzt is szeretnél keresni velük, akkor meg arra kérlek meg,hogy felejtsd el ezt a fórumot. |