Keresés

Részletes keresés

Macika Creative Commons License 2012-03-19 00:47:40 37129

Kiállni az út szélére és kiszedni az összes mocskot, majd megbüntetni, na az már érne valamit. Ennyi.

 

Értem én.

 

Kiállni az út szélére és kiszedegetni AZOKAT a mocskokat, akik még hülyék is ráadásul a mocsokságuk mellett, mert annyi eszük nincs, hogy besatuzzanak, ahogy levillogják 2-3 km-re előre a mérést.

SZERINTED mennyi értelme van annak a sebességmérésnek, amit előre, 2-3 km-re tudni lehet?

Nem hiszem el, hogy nem lehet megérteni, az ilyen fajta sebességmérésnek egyetlen értelme van, ott, azon a 2-3 km-en mindenki lépésben fog haladni. Aztán, ahogy meglátták a mérést és jól röhögtek a hoppon maradt sünökön, akkor padlógáz és száguldás tovább ezerrel.

 

Nem értem, az Egyesült Királyságban, Írországban és még jó pár helyen (pl. Németországban is) miért rejtett helyről mérnek, miért van előírva ez (persze, tudom, ők márelőrébb vannak nálunk egy lépéssel, mert a hirtelen észrevett mérőműszer miatti ösztönös vészfékezés következtében balesetveszély áll elő)?

A több kilométerről sikeresen bemérő FAMALasereket már sikerült a gyorshajtó-lobbynak eliminálni, mostanra maradtak egyedül handrendben az SCS-ek, amik maximum 110 méterről képesek lefotózni.

 

Közben nyugaton (ahol véletlenül sem pénzbehajtás folyik, ha sebességmérés van, mint tudjuk) megalkották a szupertrafit, ami akár 50 méterre is lehet az út szélétől és egyszerre több járművet képes bemérni/ellenőrizni több szempontból is, nem csak a sebesség szempontjából.

A hozzászólás:
Garfield007 Creative Commons License 2012-03-18 21:12:15 37124

Én értem, hogy neked mi fáj, de te meg nem vagy hajlnadó megérteni az alapvető problémát. Stikában elbújva méregetni és köziges bírságot küldözgetni, szimpla pénzbehajtás. Kiállni az út szélére és kiszedni az összes mocskot, majd megbüntetni, na az már érne valamit. Ennyi.

Előzmény:
Macika Creative Commons License 2012-03-18 21:09:13 37122

Nem, csak kicsit unom, hogy egymás után írogatják emberek, hogy ahogy elhagyják a határt kifelé, akkor lézerblokkoló leo, szabálytisztelet elővéve, meg hasonlók.

Itthon meg mindent lehet. De pénzbehajtás.

 

Érdekes lenne elgondolkozni, hogy vajon akkor is pénzbehajtásnak érezné a delikvens, ha úgy viselkedne itthon is, ahogy külföldön, olyan szabálybetartással?

 

Miért KELL azonnal visszaélni azzal, hogy vissza lehet élni a magyar jogszabályok balfaszságával? Hogy nincs tiltva pl. a blokkoló, hogy ki lehet jogászkodni sok mindent. Külföldön miért fegyelmezettebb az az ember, aki itthon teljesen fegyelmezetlen?

 

Érted, mi csípi a szememet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!