Keresés

Részletes keresés

SZEGECS Creative Commons License 2012-03-15 09:18:07 4170

hogy tudok ISO 160-at állítani? nálam akárhogy, 200 az alja.

 

Sajnos nem tudsz. Ez egy értelmetlen szoftveres megoldás. Csak a full-automata módban létezik az ISO 160, de az is csak akkor, ha az automatika úgy dönt, hogy ezt választja.

Magyarul hiába állítod full-automatára, elképzelhető, hogy akkor is csak ISO200-at választ.

 

hogy tudok 40 sorozatfelvételt csinálni? nálam 5 a vége.

 

Szintén sehogy :( Kétféle sorozatfelvételi mód van: exponál folyamatosan, és amikor elengeded a gombot, az utolsó 5 képet lementi.

A másiknál meg készít öt képet, és megáll, hiába nyomod folyamatosan.

 

...sokan írtok ilyen expo számot, az vajon valahol benne van a gépben?

 

Filnenév számozásból derül ki. A kártyán lévő mappa száma: a tízezres helyiérték, míg a filenevek értelemszerűen az ezres-százas-stb. értékek.

Pl. DCIM109 a mappa neve, és 1109 a legutolsó filenév, akkor az expószám: 91109.
Ez persze csak akkor igaz, ha folyamatos sorszámozás van beállítva, és sosem használták a "gyári beállítások visszaállítása"  funkciót.

Ez utóbbi esetben nem tudod megállapítani házilag az expószámot.

 

 

A hozzászólás:
HannibalSmith Creative Commons License 2012-03-14 22:54:26 4169

Sziasztok!

Elnézést kérek, hogyha olyat kérdezek, ami amatőr lesz.

 

hogy tudok ISO 160-at állítani? nálam akárhogy, 200 az alja.

hogy tudok 40 sorozatfelvételt csinálni? nálam 5 a vége.

ezt a két kérdést azért teszem fel mert egy leírás szerint tud ilyeneket is...

 

találok-e a neten magyar leírást, bocsi, hogyha volt már kérdés, de én nem találtam :(

elkutyultam valahol X éve és előbb szeretnék választ találni a kérdésemre, minthogy kiürítsem a padlást :))

 

Valamint szerintetek mennyit ér egy ilyen gép csak natúrban maga, enykén koszos optikával illetőleg

hogy lehet, vagy hol és mennyiért kitisztítani a gépet, mert sajnos már kapott szegénykém mindent, úgyhogy koszos belül már, de nagyon szeretem, csak a vicc, hogy most kezdem igazán megismerni, hogy komolyabban is elkezdtem foglalkozni a témával..

 

...avagy hogy számítandó ki egy fényképezőgép értéke? sokan írtok ilyen expo számot, az vajon valahol benne van a gépben?

 

Nagyon szépen köszi, hogyha válaszoltok!

 

Csaba

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!