hogy tudok ISO 160-at állítani? nálam akárhogy, 200 az alja.
Sajnos nem tudsz. Ez egy értelmetlen szoftveres megoldás. Csak a full-automata módban létezik az ISO 160, de az is csak akkor, ha az automatika úgy dönt, hogy ezt választja.
Magyarul hiába állítod full-automatára, elképzelhető, hogy akkor is csak ISO200-at választ.
hogy tudok 40 sorozatfelvételt csinálni? nálam 5 a vége.
Szintén sehogy :( Kétféle sorozatfelvételi mód van: exponál folyamatosan, és amikor elengeded a gombot, az utolsó 5 képet lementi.
A másiknál meg készít öt képet, és megáll, hiába nyomod folyamatosan.
...sokan írtok ilyen expo számot, az vajon valahol benne van a gépben?
Filnenév számozásból derül ki. A kártyán lévő mappa száma: a tízezres helyiérték, míg a filenevek értelemszerűen az ezres-százas-stb. értékek.
Pl. DCIM109 a mappa neve, és 1109 a legutolsó filenév, akkor az expószám: 91109. Ez persze csak akkor igaz, ha folyamatos sorszámozás van beállítva, és sosem használták a "gyári beállítások visszaállítása" funkciót.
Ez utóbbi esetben nem tudod megállapítani házilag az expószámot.
|