Keresés

Részletes keresés

tux Creative Commons License 2012-03-11 16:41:38 238207

Na és miben adsz neki igazat?

Hogy a motoros felelőssége fel sem merülhet?

Vagy pontosan miről is szól a vita?

A hozzászólás:
jim32 Creative Commons License 2012-03-11 13:17:06 238172

Olvasom a flémet és maximálisan igazat adok neked.

1. ki a f@szom tudja megmondani egy motorosról ránézésre, hogy mennyivel megy? Általában gyorsabbnak tűnik, mint a valóság. Gyorsan ment, lehet. Én is szoktam. (Egyszer, még új volt az FJR, a kucorgótól elindulva előztem a Pesti úton valami autót, úgy kezeltem a vasat, mint a Pegaso-t, hiszen még ahhoz voltam szokva, ijedten láttam, hogy másodpercek alatt 170-re gyorsultam. Aki ment az FJR-rel, tudja, hogy milyen könnyen összejön ez.)

2. Az autósok általános védekezése ilyenkor az, hogy "nem tudtam megítélni a sebbességét". Na én ezért a védekezésért letöltendő börtönt adnék. Ha én nem tudom megítélni a szembe jövő vagy oldalról közeledő jármű sebességét, akkor nem előzök/nem megyek ki. Hiszen épp ez a lényeg, csak akkor kezdek egy manőverbe, ha biztosan be is tudom fejezni. Normális az, aki egy bizonytalan helyzetben a bekanyarodást választja? Nem, az gyilkos. Persze, lepett már meg engem is szemből jövő motoros a 85-ös úton, jött vagy kétszázzal, belátható hosszú egyenesben, vissza is mentem az előzendő autó mögé.

3. Nem tudom, hol történt pontosan a baleset, de Tökölön a reptér körül vannak olyan lakott területnek számító utak, amik hosszúak, egyenesek, unalmasak, még autóval is képtelenség betartani a megengedettet. Ráadásul a pusztán visz át. Normálisan egy kövér gáz, majd gurulás és túl vagyunk rajta. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!