|
|
|
|
 |
fürj999
2012-02-06 17:40:47
|
57
|
Köszönöm a fogadtatást
Az igaz, met ebben a keltetőben is álltalában fekve vannak a tojások, de ha állva vannak akkor már nemjó, mert a tojás légrése felól nagyon meleg lenne és száradna. Az álló tojásnál viszont alul jó,( A tojás heyes végénél, vagy közte) ha a hőmérsékletet mérjük és légkeverés kell az olyan gépbe. Én a levegőt mérem több helyen és úgy van beállitva a légkeverés, hogy majdnem tökéletes az egész gépben. |
|
A hozzászólás:
 |
55törpe
2012-02-06 16:21:26
|
56
|
Nem fontos abba a gépbe venti mert egy nagy kőr a fűtés beteríti felül tűlfűt alul alulfűt . maghőmérsékletet a tojás tudja szabályozni . akár a kotlós alatt a kotlós 40c a fészek alja 33c a tojás magja 37.2-37.5 kőzt .
Téged meg Ísten hozott a forumra. |
|
Előzmény:
 |
fürj999
2012-02-06 14:11:21
|
55
|
Szevasztok
Jó, hogy rátaláltam egy fórumra amelyik a keltetőgép hőfokszabályozásra van szakositva.
Olvastam már régebben a másik topikot is és a Pl gépben nincs ventillátor és ezért a hőfok változik a felső és alsó rész alatt. Ez igy természetes, de nem fér el abban a gépben egy kicsi számitógép ventillátor ? Vannak egészen kicsi ventillátorok is és 5 voltról műxenek, de ha 3 voltot kapcsolunk rá lasabban forog és nem szárítja ki a tojást, de ami a lényeg mozgatja a levegőt egyenletesen elossza. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|