Szia !
Gratulálok a döntéshez hogy cicát fogadtok örökbe .
Mit szeretnél tudni konkrétan ? Ugyanis könyvet lehetne írni a cicatartásról, többen meg is tették már.
Ám szerintem ez is olyan mint a gyereknevelés , könyvből nem lehet :-)
Első és legfontosabb : szeretni, szeretni, szeretni.
Meg kell mutatni hol van az alom , néha oda vinni és a kislábát megfogva kapirgálni.
Így megtanulja hová menjen toalettre.
A kaját meg fogja találni, de lehet hogy eleinte csak akkor fog enni mikor nem látjátok.
Mi naponta egyszer egyidőben etetünk. ( felnőtt cica )
Víz mindig legyen előtte.
Ne vedd rossznéven tőle ha ő is nevelni fog Téged. A macska öntörvényű , nincs előtte korlát.
Neked is azt tudom tanácsolni, hívj , vagy vidd állatorvoshoz, kapja meg ami korának és állapotának megfelelően kell neki.
Ha mindezek biztosítva vannak akkor egy folyton doromboló, hízelgő családtaggal többen lesztek, amit pedig a lelked kap tőle azt én ide nem tudom leírni.
Sok szerencsét a jövevényhez !
Remélem jössz majd máskor is ide és beszámolsz a cicáról. |