Keresés

Részletes keresés

RhB Creative Commons License 2012-02-02 10:12:34 7253

"Víz mindig legyen előtte."

 

 

Egy magán jellegű kiegészítés: Friss víz mindig legyen előtte. Mi mindennap cseréltük a vízét.

 

Nálunk mindig volt kirakva száraz kaja és "normál" kaja - esetünken Whiskas. Ezen felül kapott egyebeket is, pl. kenőmájas, sonka, egyéb husika, meg amit a mi kajánkból kunyizott. A száraz kaja sokáig bírja, a többi szintén max. egy napig volt kint. Egyébként ezt nem lehet tutira megmondani, minden cica mást és másképp eszik, ezt ki kell tapasztalni, ill. talán valamennyire szoktatni is lehet. Pl. az ismerősök cicái között volt, aki Whiskas-szerű kajákat nem volt hajlandó megenni, volt aki semmiféle felvágottat, volt aki semmiféle főtt/sült husit stb...

 

Valamelyik női magazinban mondta az egyik ismert színésznő: a cicám cselédje vagyok... :-)

 

_nyunyuka Creative Commons License 2012-02-02 08:45:37 7251

Ne vedd rossznéven tőle ha ő is nevelni fog Téged. A macska öntörvényű , nincs előtte korlát.

 

Nevezzük úgy, hogy ő lesz a gazdi :-).

 

 

A hozzászólás:
exiefo Creative Commons License 2012-02-02 08:33:18 7250

Szia !

 

Gratulálok a döntéshez hogy cicát fogadtok örökbe .

 

Mit szeretnél tudni konkrétan ? Ugyanis könyvet lehetne írni a cicatartásról, többen meg is tették már.

Ám szerintem ez is olyan mint a gyereknevelés , könyvből nem lehet :-)

 

Első és legfontosabb : szeretni, szeretni, szeretni.

Meg kell mutatni hol van az alom , néha oda vinni és a kislábát megfogva kapirgálni.

Így megtanulja hová menjen toalettre.

A kaját meg fogja találni, de lehet hogy eleinte csak akkor fog enni mikor nem látjátok.

Mi naponta egyszer egyidőben  etetünk. ( felnőtt cica )

Víz mindig legyen előtte.

 

Ne vedd rossznéven tőle ha ő is nevelni fog Téged. A macska öntörvényű , nincs előtte korlát.

 

Neked is azt tudom tanácsolni, hívj , vagy vidd állatorvoshoz, kapja meg ami korának és állapotának megfelelően kell neki.

 

Ha mindezek biztosítva vannak akkor egy folyton doromboló, hízelgő családtaggal többen lesztek, amit pedig a lelked kap tőle azt én ide nem tudom leírni.

 

Sok szerencsét a jövevényhez !

 

Remélem jössz majd máskor is ide és beszámolsz a cicáról.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!