Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012-02-02 07:29:50 358

Mi nem gyártunk biogázt, egyébként olyan másfél köbméter kell neki óránként és elméletileg.

Földgázból egy köbméter alatti fogyasztást mértünk és 2kw-os villamos teljesítményt.

 

Itt van egy kicsit róla bővebben.

A hozzászólás:
bergli Creative Commons License 2012-02-01 21:33:12 357

Köszönöm válaszod.Akkor ha jólértem ez egy gyári benzines..Énis próbáltam hondamotort fagázzal és meglepően szereti gondolom szeretné a biogázt is aterhelést is elég jól viseli,és könyen indul róla.Mekkora lesz a fermentor mérete,mert ehez már azért kell gázmenyiség.?

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2012-02-01 20:27:13 356

Természetesen.

Honda GX200-as benzinmotor, a karburátoron furat, abba csatlakozik a gázcsonk.

Előtte egy kicsit "feltágított" PB reduktor a mágnesszeleppel.

Azelőtt egy biztonsági mágnesszelep van, amit egy küszöbrelén keresztül a generátor feszültsége tart nyitva, tehát nem vezérelhető.

Benzinről indítunk, ezért elektromos benzincsapot és elektromosan vezérelhető hidegindítót is raktunk bele, a gázüzemre a vezérlés állítja át, az elzárja a benzincsapot és kinyitja a vezérelhető gázszelepet.

A reduktor előtt van egy csőpuffer (60 cm-es vastagabb csőszakasz)  az üzemi nyomás 25 mbar

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!