|
|
 |
meseében
2012-01-30 20:11:05
|
19283
|
Szia! Csatlakoznék Octihoz, én is Royalt adok a cicáknak, kipróbáltam más minőségi tápot is, de azok nekik hasmenést okoztak, így maradtunk ennél a tápnál. Az RC nek van speciálisan a brit fajta igényeihez összeállított változata, és van az ivartalanított cica igényeihez kialakított változata is. Nálunk a konzervek is hasmenést okoznak, így azt nagyon ritkán kapnak, pedig nagyon szeretik. Hússal is kedveskedtem már nekik, de köszönték szépen, de még nem adtam fel, vannak még a csirkének olyan részei, amit még nem kóstoltak :-) Én az RC Persiant adom nekik, mivel hosszú szőrűek a ciccek, és a tápnak nagyon jó a szörlabdaképződést megakadályozó tulajdonsága is, két három havonta egyszer találok "csomagot" a szőnyegen. Egyébként pedig a macskától függ, milyen tápot szeret meg, lehet kísérletezni, de csak óvatosan, a nem kívánt hasmenés elkerülése végett. A tenyésztő is biztosan segít majd, a kezdőcsomag amúgy is tartalmaz majd olyan tápot, amit a kiscica a tenyésztőnél kapott.
Macskabútor vásárlásához én is az e-bayt javaslom, ha jól boldogulsz a német nyelvvel, akár 15000 ft-ot is megspórolhatsz úgy, hogy a szállítási költségek is benne vannak. Van magyar oldala is, itt töbnyire azok a cégek vannak felsorolva, amelyek biztosan szállítanak Magyarországra is, de a német oldalt is érdemes megnézni, ott nagyobb a választék, és ott is találtam olyan céget, amelyik szállított Magyarországra is. Ezzel megakadályozhatod, hogy a kedvenc bútorodat tekintse kaparófának :-) Nálunk még az itató is onnan van, szuper kis darab, szökőkút formája van, a cicák imádják, sokkal többet isznak, mint amikor csak egy kis egyszeerű tálka volt előttük, nem is beszélve arról, hogy a szűrője még tisztítja is a vizet.
Orosházicsaj! Szerintem a kezdeti "háborgás" normális, hiszen hirtelen egy idegen helyre került, de hamarosan feloldódik majd, a türelem a legfontosabb :-) Egyébként hallani kéne hogy fúj az én cicám, ha lerohanom egy fésűvel... :-) |
|
 |
oroshazicsaj
2012-01-30 20:09:09
|
19282
|
Szia, üdv a cica tulajdonosok sorában!
Tápot, nálunk is Royal Canint kap, szárazat. Napi, 1/3 nedves felixet. Főtt csirkemell, vagy egy kis főtt combi husi!
Vízforgatós itató http://www.futrinkacucca.hu/termekek/macskaknak/felszerelesek/talak-itatok/t:5330/petmate-fresh-flow-vizkeringetos-onitato---bezs
ezt nagyon szereti Kyrus, mert mindig friss víz van előtte.
Cica bútor, a karom élezéshez, és a fekhely is meglehet oldva egyszerre. Én itt vettem: http://www.petnet.hu/macska/felszereles/macskabutor_kaparofa/termekek/157/
(Nekem az e-bay kínai, de igaza van Octinak, ott a legkifizetődőbb)
Alom, szintén fedett, és Premier exellence, nem fogsz benne csalódni.
Cica kefe, furminátor isteni hatással bír!
Maltsoft paszta, a szőrcsomók megemésztéséhez.
Játékok, tollas pálca, és az ilyen botra madzaggal felkötött játékok jó szolgálatot tesznek.
|
|
 |
Octi19
2012-01-30 18:37:17
|
19281
|
Mi csak száraztápot adunk a macsekoknak, Royal-Canin tápokat életkor szerint, de vannak ennél olcsóbb és még mindig tenyésztői minőségű tápok is például a Schesir...
Minden második nap kap a két rettenetes egy tasak (ketten egyet!) Miamor alutasakos szaftos eledelt jutalomfalatként.
Innen: http://www.allati.com/allateledel.php
Almot, a Premiere Excellent illatosított (babapúder) csomósodó almot használjuk, sok almot kipróbáltunk, csomósodót, szilikonosat de csak ezzel sikerült eliminálni az alomtálcából származó szagokat. Igaz, hogy nem olcsó, zsákonként 3500Ft, de 3-4 havonta kell üríteni a tálcát és egy feltöltés (2/3 zsák) után havonta 1 zsák meg el a pótlásra, két macskánál. Beszerezhető a Fressnapfban http://www.fressnapf.hu/
Alomtálcának fedeleset javaslok, mert akkor még az intenzív talajmunkák során sem repül szanaszét az alom.
Macskabútor beszerzésre az e-bay a legjobb, például: http://www.ebay.de/itm/Kratzbaum-Katzenkratzbaum-Katzenbaum-GRAU-BEIGE-WEINROT-/170661978547?pt=de_haus_garten_tierbedarf_katzen&var=&hash=item6d70255645#shId
Mindenek előtt egy jó állatorvost keress, ez az ami elengedhetetlen!
Az ápolás elég egyszerű is lehet, némi fésülés és ennyi, léteznek speciális aljszőrkefék, például a furrminátor (beszerzés a vaterán) és lehet vágni a körmüket, de vérmesebb macsek esetén az ilyen mutatványok könnyen fordulhatnak csúnya vérfürdőbe, és nem a macska vére fog folyni... erről részletesebben tudnék mesélni, mert Frici pont egy ilyen vehemens macsek. |
|
 |
Juli70
2012-01-30 17:26:00
|
19280
|
Nem sokszor írtam ide, csak olvasó vagyok (nincs britem), ezért csak halkan jegyzem meg, nálam a "háztáji" és a fajtamacska is ugyanazt a gondoskodást, ellátást kapta, kapja... |
|
A hozzászólás:
 |
kisbogár82
2012-01-30 15:51:07
|
19279
|
Sziasztok.Szeretném a segítségeteket kérni.Márciustól én is brit cica tulaj leszek:)Érdekelne hogy ki mit ad a cicójának...értem pl:vitaminok,alom,tasakos kaja,tápok stb...melyik a legjobb?Volt már cicám de csak háztáji,de Ő (a nagy ő) kicsit másabb gondoskodást igényel.Mindenkinek köszönöm aki válaszol:) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|