Keresés

Részletes keresés

avalon-cattery Creative Commons License 2012-01-09 13:24:58 19260

Kedves Laci!

 

Okfejtésedhez gratulálok,csak egyetlen mondatot fűznék hozzá:

SZÍVEMBŐL SZÓLTÁL!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

A hozzászólás:
Claire cica Creative Commons License 2012-01-06 08:33:54 19258

Drága Mogyi!

 

Hát persze,hogy felesleges szájtépés az, amit csinálsz,csinálunk! Ha most a kedves érdeklődőnek azt írná valamelyik elvetemült fórumozó (kizárt,hogy közülünk bárki ilyet tenne),hogy persze, ezek fajtatiszta britek,vegyél nyugodtan, akkor tuti,hogy 35-ért elmenne megvenni ezeket a denevérfülű,hosszúkás arcú házimacskákat,de csak azért,hogy villoghasson vele,mint a pereces kutyája,hogy neki "britje" van....Ezeknek hiába mondod,hogy ne dőljenek be az expressz sokszor rémesen átlátszó hirdetéseinek, nem érdekli őket, mert itt nem a macskaszeretet a lényeg,hanem hogy egy gagyi állateledelmárka reklámjának felkapott fajtájából ő is szerezhessen már egyet, lehetőleg ingyen....Majd megszopja,amikor nagy lesz és kurvára nem brit lesz a macskája. Jó esetben addigra megszereti és tök mindegylesz,hogy milyen fajta a cicája,imádja...Rosszabb esetben 50 ezret ott hagy az orvosnál már az első három hónapban, és kidobja a macskát az utcára,vagy el kell altatni,vagy elpusztul...

 

A legdurvább expresszes hirdetésekben már arra sem ügyelnek,hogy legalább ne a szaros pokrócon legyen már a csipás macska lefotózva és a háttérben pompázik még vagy három,különböző korú és nemű házimacska...Szánalmas...és van egy visszatérő hirdető, aki valódi tenyésztők fotóival él vissza, illetve egy másik durva helyesírási hibákkal adja fel a hirdetéseit Táborfalváról. Egyszer fel is hívtam....hááát,izééééé,őőőőőő FAJtiszták...a szülők is ott vannak, vagyis az apa most éppen nem...de nincs azoknak sem törzskönyve....a mejkoloknak van.(maine coon). És hirdet, szinte kéthavonta...

Szóval azt tanácsolnám annak, aki 35-ért akar britet,hogy spóroljon még össze ugyanennyit és akkor már fog kapni itthon egy igazi britet..Feltéve,ha kiállja a tenyésztőnél a próbát. Ha meg nem, akkor ne vegyen magához semmilyen macskát, mert azt etetni kell, nem is akármilyen szirszar reálos macskatáppal,oltatni kell,almozni kell,ami önmagában is drága és ha baj van, akkor a doki. Tehát számolj: ha van 70-80 ezred egyszer, akkor vásárolj bútort  és wc-t,itató és két etetőtálat,kefét,fésűt,karomvágót,ezzel már 120-130-nál tartasz, pár napra előre konzervet, meg szárazat, aztán havi kb. 7-8 ezret/macska (orvosi költség nélkül). Ha ezeket nem tudod biztosítani a cicának, akkor inkább tarts hörcsögöt, vagy degut.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2012-01-05 01:42:34 19257

Kedves Gr10

 

Nem tudom elhinni, hogy ennyi szájtépés után még mindig itt tartunk!!!!!!!!

 

Brit cicát nem kapsz csak ennek az árnak minimum a duplájáért!!! Én most nagyon nem szeretném századszor leírni mindazt, amit már oda-vissza kiveséztünk ezen a fórumon, ha érdekel a véleményünk úgyis veszed a fáradságot és visszaolvasol pár oldalt. Ha nem, akkor meg úgyis potyára koptatom a billentyűzetet!

 

Neked kell mérlegelni, ennyi pénzt akarsz/tudsz e áldozni egy ilyen cicára. Ha nem, akkor ne az eladó cicák között keresgélj, hanem az ajándékba elvihető talált cicák között, vagy sétálj be egy menhelyre és fogadj örökbe egy kiscicát! Azok is éppen olyan aranyosak, de legalább nem ezeknek a pénzéhes szaporítoknak a zsebét tömöd!

 

Ha mégis brit cica mellett döntesz, akkor írjál és fogsz kapni segítséget, hogy mire kell nagyon odafigyelned a vásárlás előtt!!!

 

 

Octi! Örülök, hogy Fricike jól van, reméljük megmarad a hízelkedős kedve, sőt még tovább fog javulni a helyzet! :-)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!