Talàn te nem tudod, de a Buddha azért jött e vilàgra, hogy példàt mutasson arròl: mi az emberség. Ez a legfontosabb az egész buddhizmusban, mert ezt a gyakorlatban érvényesitheti minden ember. A sok szöveg, elmélkedés, tanitàs e nélkül nem ér semmit.
Ujra eszembe jutott ez a hindu mese. A buddhizmus fölfogàsa szerint (amit a mese isteni természetnek nevez) az a buddhasàg, amely mindnyàjunkban megtalàlhatò, csak a legtöbben nem képesek megtalàlni magukban (nem is keresik, s ha keresik is, nem jò helyen). Pedig mennyivel jobb lenne a vilàg és boldogabbak lennének az emberek! Pl. igy: