Keresés

Részletes keresés

Nichinyo Creative Commons License 2011-11-27 13:58:06 326

Talàn te nem tudod, de a Buddha azért jött e vilàgra, hogy példàt mutasson arròl: mi az emberség. Ez a legfontosabb az egész buddhizmusban, mert ezt a gyakorlatban érvényesitheti minden ember. A sok szöveg, elmélkedés, tanitàs e nélkül nem ér semmit.

A hozzászólás:
sniffí Creative Commons License 2011-11-27 10:42:34 325

nem ez nem buddhizmus, ettől az jobbat tud.

Előzmény:
Nichinyo Creative Commons License 2011-11-27 09:00:04 324

Ujra  eszembe jutott ez a hindu mese. A buddhizmus fölfogàsa szerint (amit a mese isteni természetnek nevez) az a buddhasàg, amely mindnyàjunkban megtalàlhatò, csak a legtöbben nem képesek megtalàlni magukban (nem is keresik, s ha keresik is, nem jò helyen). Pedig mennyivel jobb lenne a vilàg és boldogabbak lennének az emberek! Pl. igy:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!