Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
panabubus Creative Commons License 2011-11-06 23:32:25 2741

Passz... Ez nekem kínai  :)  Nálam a CANON Pro1 a vége ezen a téren. annak meg a menüjében lehet ND-t állítani.

 

Előzmény:
garfieldka* Creative Commons License 2011-11-06 16:06:50 2739

Az ND fotózás is egyszerű manapság. Lehet változtatható fokozatú ND szűrőt (Fader Filter néven fut) kapni (betekerhető) sokféle méretben, kb. 20-40 USD áron. Ha nem elég, akkor esetleg még egy normál ND szűrővel lehet a hatást fokozni. EZ utóbbit csak gondolom, nem próbáltam csak az következő bekezdésben olvasható megoldást.

 

Ennek egyszerűbb módja két polfilter összetekerése. Az objektíven ezek forgatásával hasonló hatást kapni. A világosból a feketébe átmenet nélkül. Bár egyes pilfilterekkel lilás elszíneződés jelenik meg, de azt ki lehet PS-ben szűrni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!