|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
panabubus
2011-11-06 23:32:25
|
2741
|
Passz... Ez nekem kínai :) Nálam a CANON Pro1 a vége ezen a téren. annak meg a menüjében lehet ND-t állítani.
|
|
Előzmény:
 |
garfieldka*
2011-11-06 16:06:50
|
2739
|
Az ND fotózás is egyszerű manapság. Lehet változtatható fokozatú ND szűrőt (Fader Filter néven fut) kapni (betekerhető) sokféle méretben, kb. 20-40 USD áron. Ha nem elég, akkor esetleg még egy normál ND szűrővel lehet a hatást fokozni. EZ utóbbit csak gondolom, nem próbáltam csak az következő bekezdésben olvasható megoldást.
Ennek egyszerűbb módja két polfilter összetekerése. Az objektíven ezek forgatásával hasonló hatást kapni. A világosból a feketébe átmenet nélkül. Bár egyes pilfilterekkel lilás elszíneződés jelenik meg, de azt ki lehet PS-ben szűrni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|