Keresés

Részletes keresés

zordonC3 Creative Commons License 2011-10-25 14:55:55 146

Nekem kétszinten házam van, csak padlófűtés, a szobák többségét én csináltam (burkolást, helyenként betonozást is).

 

Eszedbe ne jusson a friss betont felfűteni, akkor annak a betonnak annyi. Szépen be kell betonozni, megvárni a szilárdulást (30 nap!) majd ha szükséges, aljzatkiegyenlítő (szintén megvárni a száradást, 24h az mese), utána flex ragasztóval burkolni gres lapokat, megvárni a száradást (megint csak nem 24h), kifugázni, megvárni a fuga száradást (megint csak nem 24h, a többi mese) na és UTÁNA szépen óvatosan minimál hővel óvatosan felfűteni és tartani.

 

A járólap akkor repedezik / jön fel ha nem flex ragasztót használsz illetve nem greslapot, vagy túl vékony a lap vagy túl pici fugaközt használsz.

 

A másik durva hiba hogy a fal mellett sokan azért gondolnak a dilattációs hézagra, csakhogy 15m2-enként kell (akár a nappali közepét is kettévágva és színes szilóval fugázni azt a csíkot)... ....

A hozzászólás:
dellium Creative Commons License 2011-10-24 21:07:56 143

Sziasztok!

Padlófűtésem lesz, még betonozás előtt vagyunk.

Igaz hogy a padlófűtést érdemes felfűteni burkolás előtt hogy a beton beálljon, és akkor kissebb az esélye hogy megrepedezik a járólap?

THX

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!