Utánajártam a küszöb kérdésnek egy kicsit...
Nem tudom, mennyire új a dolog, de ezeken az ajtókon úgynevezett automata küszöb van. Ez úgy működik üzemszerűen, hogyha becsukom az ajtót, akkor lezárja a rést az ajtó és a burkolat között.(~gumírozott)
A mi esetünkben, az a küszöb nem működik üzemszerűen, csak manuálisan(tehát nem automata).
Megkérdeztem hasonló ajtókat forgalmazótól, mi lehet az oka.
1. Nincs jól beállítva; 2. Az ajtó nincs jól beállítva; 3. Elromlott a küszöb (szerencsére könnyen cserélhető) 4. Rosszul van beépítve az ajtó.
Akinek ilyen ajtaja van az könnyen ellenőrizheti, hogy egyáltalán működik-e az automata küszöb:
A sarokpánt felöli oldalon alul van egy "gomb" amit megnyomva a szigetelt küszöb kitolódik az ajtóból!(nyitott ajtónál lehet csak működtetni)
Ha jól működik akkor zárt ajtónál nincs semmilyen rés, ha rés van, akkor valami nem jó!
Azt viszont nem tudom, hogy akik extra küszöböt+szigetelést rendel saját pénzen, ott működik-e ez a funkció az ajtóban(alapvetően az összes ilyen márkájú ajtóban alap felszereltség az automata küszöb). Vagy csak a működő küszöb szigetelésével nem elégedettek!
Értelem szerűen ha nem az előírás szerinti a beépítéskor/beállításkor hagyott rés, akkor a küszöb nem látja el 100%-osan a funkcióját. (nem szigetel rendesen)
Üdv |