Keresés

Részletes keresés

Szalkó Creative Commons License 2011-10-06 20:39:28 51

Lehetséges, hogy a gépet tartó kezét letámasztotta. :)

A hozzászólás:
monyesz Creative Commons License 2011-10-06 20:17:46 50

Nem is akkora elmozdulások azok, szerintem elképzelhető.

1/6s alatt jó eséllyel bemozdul a kéz (magamból kiindulva), azért csodálkozom.

Előzmény:
Szalkó Creative Commons License 2011-10-06 20:05:23 49

A képet 12 kézi expozícióból Zerene Stacker-ben rakták össze.

Azt nem közli, hogy a gép esetleg sorozatra volt állítva, vagy a 12 felvételt egyesével nyomta le 1/6s-os idővel, közben ügyelve az "előtolásra".

A DOF max. 5-6mm lehet, vagyis a 12 felvétel alatt kb. ennyit kellett "tolni", vagy "húzni" a gépet, képenként kb. 0,5 mm-t.

Játszadozom a gondolattal, hogy egy 10 kép/s-ot tudó géppel, milyen jó kis gyakorlatokat lehetne űzni. :)

Azt viszont tanúsíthatom, volt már dolgom olyan fotóalannyal, amelyik több percig sem mozdult.

A másik: a Zerene Stacker-ben lehetséges az ekkora elmozdulásokat összeilleszeteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!