|
|
|
|
 |
v_sanya
2011-09-24 17:18:55
|
12495
|
A saját készítésű fej ugyanolyan jó mint a gyári, csak jól be kell állítani a nodal pontot. 1-2 mm pontossággal be lehet lőni és ez szerintem elég is, de több ne legyen. Meg kell nézned az automatikusan generált kontroll pontokat, lehet hogy a programok nem jó eloszlásban generálják őket. Ha a szétnyilásos helyen veszel fel pluszba pontot az mindenképp segít. A PTGui pro-ban az optimalizálásban van egy 'Viewpoint' optimalizálás is, ha ezt bekapcsolod, akkor az esetleges nodal pont hibákat javítja a program és jobb eredményt kell kapnod. Nézd át hogy minden átfedésben maradd-e elég kontroll pont az optimalizálás után, ha nem oda vegyél fel kell venni. Elég átfedéssel fotózol ? |
|
 |
arcvonal
2011-09-24 00:30:21
|
12493
|
Hmmm, minden mindennel összefügg. A nodális pont beállítása az az alapság. Azt mondanám 1-2 mm pontosan. Valamennyire a forgatás pontossága is számít, de az kevésbé. A harmadikat simán seggelésnek hívnám a monitor előtt, az illesztési pontokon babrálva. A légvezetékeket, meg az ilyen káros képi elemeket a felvételezéskor el kell távolítani. Ez persze életveszélyes is lehet, így ezt kizárólag erősáramú villanyszerelésben jártas panorámásoknak tudom ajánlani. Egy tanult és sokat látott kollégám szerint a jó vinkli a kulcsa mindennek. |
|
A hozzászólás:
 |
Tomee 84
2011-09-23 20:29:55
|
12491
|
Sziasztok. Azokhoz szólnék, kérdeznék elsődlegesen akik halszemmel készítenek gömbpanót 4-8 képből. Azzal a problémával küszködök, hogy nem illeszti össze sem az autopano, sem a ptgui hiba nélkül a képeket. Pár kicsi, apró 3-4 hiba mindig van. A profi cuccokkal is előfordul? A parallaxist beállítottam, de ennek ellenére a képek tetején és alján nem pontos az átfedés. Érdekes módon középen nincs nagy gond. Valaki tudja esetleg, hogy milyen hibára utalhat ez a jelenség? Talán, vertikálisan nincs forgáspontban az optika közepe? Mennyire függ a képek összeilleszthetősége a nodal ponttól? Most méretre gondolok, mm-es vagy tizedes, esetleg zázados elcsúszás a nodalponttól is eredményezhet összeilleszthetetlenséget? Canon gépen használok egyébként, Samyang 8mm-es optikával, és a gyenge láncszem sajnos a fej, mert az saját készítésű. Tud nekem valaki hasznos tapasztalatokat mondani? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|