Keresés

Részletes keresés

CLS Creative Commons License 2011-09-23 16:40:53 12487

Panorámát alapvetően a természetesnél szélesebb látószög miatt csinálunk, ezért eleve széleslátószögű obival érdemes indulni. Ez hivatalosan 50mm alatt, valójában ekv 28mm -tól lefelé van.

 

Persze 50mm -el is lehet panózni, csak jóval több kép kell majd, hogy lefedje a szükséges területet.

A hozzászólás:
mintAdarab Creative Commons License 2011-09-23 13:01:25 12486

ha nem gömbpanót, hanem csak "sima" panorámaképet szeretnék, akkor milyen lencsét érdemes beszerezni, ami már egészen jó végeredményt ad szobafal szélességű nagyításnál, relatíve finom, 200dpi-s felbontásnál? A ló túlsó oldalára sem akarok esni vmi méregdrága lencsével, amihez aztán 8 magos gép kell, hogy egyáltalán az összefűzést meg lehessen csinálni 1 hét alatt.
Mondjuk egy canon 50/1,8-cal érdemes elindulni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!