|
|
|
|
 |
CLS
2011-09-23 16:40:53
|
12487
|
Panorámát alapvetően a természetesnél szélesebb látószög miatt csinálunk, ezért eleve széleslátószögű obival érdemes indulni. Ez hivatalosan 50mm alatt, valójában ekv 28mm -tól lefelé van.
Persze 50mm -el is lehet panózni, csak jóval több kép kell majd, hogy lefedje a szükséges területet. |
|
A hozzászólás:
 |
mintAdarab
2011-09-23 13:01:25
|
12486
|
ha nem gömbpanót, hanem csak "sima" panorámaképet szeretnék, akkor milyen lencsét érdemes beszerezni, ami már egészen jó végeredményt ad szobafal szélességű nagyításnál, relatíve finom, 200dpi-s felbontásnál? A ló túlsó oldalára sem akarok esni vmi méregdrága lencsével, amihez aztán 8 magos gép kell, hogy egyáltalán az összefűzést meg lehessen csinálni 1 hét alatt. Mondjuk egy canon 50/1,8-cal érdemes elindulni? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|