|
|
|
|
 |
Ipari-antidepresszió
2011-09-18 18:35:16
|
5834
|
Itthon is előbb utóbb élesség válik a kérdés. A hazai bankok elég felelőtlen termékeket hoztak létre és terítettek, amik most igen komoly veszteségeket okoznak nekik. Nyilvánvaló, hogy tömeges mértékben nem lehet a lakosságot kilakoltatni, az a módszer csak kis bedőlés ráta mellett működik. Itthon a bankok elszámították magukat társadalmilag, politikailag. Mindenesetre meg kell tanulni a bankoknak, hogy nincsen ebéd. Nem lehet olyan termékeket teríteni, amikkel kockázat nélkül csak nyerhetnek. Ha ezt hagynánk, legközelebb még kockázatosabb termékekkel állnának elő. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2011-09-18 16:51:20
|
5833
|
Börtönben lenne a helyük azoknak a bankvezetőknek, akiknek gondatlansága veszteséget okoz az ügyfeleknek vagy az adófizetőknek - mondta vasárnap megjelent nyilatkozatában a súlyos csalások felderítésére szakosodott brit nyomozó hatóság (Serious Fraud Office, SFO) vezetője.
Richard Alderman a The Sunday Times című tekintélyes konzervatív vasárnapi lapnak kijelentette: szeretné, ha jogszabályba foglalnák a "pénzintézet gondatlan vezetése" bűncselekményt, és ennek alapján börtönbüntetés lenne kiróható a vétkesnek talált bankvezetőkre.
Alderman szerint ha valaki gondatlanul irányít egy bankot, és ennek eredményeként a bank nem tud fizetni a betéteseknek, vagy az adófizetőknek kell kisegíteniük, az illetőnek börtönben kellene kikötnie. Jelenleg a brit törvények ezt nem teszik lehetővé, ám a közvélemény ezt pártolja, és a kormány feladata olyan új büntető jogszabályok megfontolása és meghonosítása, amelyek a gondatlan banki magatartásra vonatkoznának - mondta az SFO vezetője. Hozzátette: még senki ellen nem indult eljárás a hitelválság következményei miatt. "Tanulnunk kell azonban a legutóbbi pénzügyi válságból annak érdekében, hogy a (brit) bűnügyi igazságszolgáltatás és a büntető jogszabályok megfeleljenek a (bankrendszerbeli) kockázatoknak és tevékenységeknek" - mondta Alderman.
A brit államháztartási hiányt a pénzügyi válság békeidőben példátlan - a hazai össztermék (GDP) 10 százalékát jóval meghaladó - szintre duzzasztotta az elmúlt pénzügyi évben, és ennek egyik fő oka az összeomlás szélére került bankrendszer kényszerű állami tőkepótlása volt. A költségvetésből finanszírozott bankmentő programok során több brit nagybank többségi állami tulajdonba került. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|